Close search

Na Islandu budují přímořskou lagunu s barem a sledováním polární záře

Sky Lagoon Zdroj: Sky Lagoon

Islandská termální koupaliště dostávají nový impulz v podobě uměle vytvořené laguny, která je organicky propojená s oceánem. Díky tomu nabízí unikátní výhled.

Jednou z nejlepších věcí, které lze na na Islandu dělat, je navštívit jeho geotermální koupaliště.

Nejslavnějším, patrně i v celosvětovém měřítku, je Modrá laguna, jejíž voda také vytváří teplo pro nedaleké město Grindavík.

Místo na kraji oceánu

Modrá laguna teď dostává konkurenci v podobě projektu uměle vytvořené laguny, která bude také napojena na geotermální zdroj. Jen s tím rozdílem, že leží přímo na břehu Severního Atlantského oceánu.

Díky tomu Sky Lagoon, jak se projekt jmenuje, nabídne unikátní výhled na širé vodní pláně, ale i na pulzující centrum nedalekého Reykjavíku. To nejzajímavější ale nabídne něco jiného. Z laguny totiž bude výhled na spektakulární západy slunce a počítá se také se sledováním polární záře.

Umělou přímořskou lagunu buduje společnost Pursuit a podle manažera projektu, Dagnyho Petursdottira, umožní hostům propojit mysl, tělo a ducha prostřednictvím sil geotermálních vod a přitom se kochat působivými výhledy. Součástí zařízení bude také studený bazén, sauna a vodní bar.

Reykjavík na dohled

Design laguny čerpá inspiraci z malebné krajiny Islandu a vytváří oázu mezi oceánem a městem. Její vnější hrana o délce 70 metrů organicky zapadá do prostředí a přechod do umělé části bude téměř nepostřehnutelný.

Sky Lagoon vzniká v přístavu Kársnes v Kópavoguru, druhém největším městě Islandu. Od Reykjavíku je vzdáleno asi čtvrthodinku autem. Otevření je zatím naplánováno na jaro 2021.

Na fotografie připravované Sky Lagoon se můžete podívat do GALERIE:

Zdroje: ladbible.com, skylagoon.com

Nejčtenější články