Close search

Dům hrůzy hledá majitele: Nemovitost ze slavného filmu Mlčení jehňátek je opět na prodej

Zillow Zdroj: Zillow

Sídlo filmového sériového vraha Buffalo Billa se stalo ikonou fanoušků pěti Oscary oceněného mrazivého thrilleru Mlčení jehňátek před třiceti lety. Dnes se nemůže najít nikdo, kdo by v něm chtěl bydlet.

Předchozí vlastníci, Scott a Barbara Lloydovi, obývali nemovitost v Pensylvánii téměř čtyři desetiletí. Od té doby, co ji v roce 2015 poprvé pustili do prodeje, se noví majitelé hledají jen těžce.

A to se dům obvykle stane nejnavštěvovanější položkou na webu realitní kanceláře. Jenže patrně jde spíše o zvědavé filmové fanoušky.

Bill není doma

Podle odborníků je prodej nemovitosti komplikovaný hned z několika důvodů: je trochu daleko od všeho, ve vzdáleností několika desítek metrů vede železniční trať, a pak má na dnešní standardy jenom jednu koupelnu.

Ve skutečnosti jde o hezké, milé a klidné místo, jenže z fotografií sálá i něco trochu jiného. Jako kdyby v něm dosud bydlel nechvalně proslulý Buffalo Bill, tedy Jame Gumb v mrazivém podání Teda Levina, který si jen na chvíli odskočil do supermarketu pro šití.

Lehce zvláštně v tomto kontextu vypadá fakt, že před časem projevila o nemovitost zájem organizace PETA, která bojuje za práva zvířat. Její viceprezidentka Tracy Reimanová napsala realitní agentce Dianne Wilkové, že by ráda proměnila dům v „muzeum empatie ke zvířatům týraným a zabíjeným proto, aby ostatní mohli nosit jejich kůže.“ K obchodu ale nikdy nedošlo.

Americká historie

Nemovitost se v roce 2015 dostala na trh za cenu 300 000 dolarů (tehdy asi 7,4 milionu korun). Cena následně klesla čtyřikrát, než za ní o rok později noví majitelé zaplatili 195 000 dolarů (4,8 milionu korun). Patrně za tím stála proslulost, kterou nemovitost získala díky snímku Mlčení jehňátek (1991), kupující totiž nezajímalo okolí, ani nic jiného, jen dům samotný.

Možná i proto se teď octl znovu v prodeji, tentokrát za 298 000 dolarů (6,9 milionu korun). Trojpatrová viktoriánská stavba pochází z roku 1910, má podkroví, celkem slavný sklep, bazén, rozlehlý trávník a velkou garáž pro tři auta, v níž byl koncem 19. století poštovní úřad a železniční stanice. Realitní kancelář asi počítá s tím, že prodej nebude jednoduchý, a tak dům nabízí i na pronájem přes Airbnb.

Na dům ze slavného filmu Mlčení jehňátek se můžete podívat do GALERIE:

Zdroj: housebeautiful.com, dirt.com

Nejčtenější články