Close search

Chcete dům zadarmo? Má to ale malý háček, straší v něm padesát let mrtvá žena

Facebook Zdroj: Facebook

Sylvia McLain z McLain Investments dala na Facebook nabídku staršího domu v Louisianě, který je k mání jenom za odvoz. V komentářích se rychle ukázalo, že místní mají s nemovitostí zajímavé zážitky. Prý tam straší.

Bíle natřený dřevěný dvoupatrový dům se čtyřmi ložnicemi je usazený ve stínu vzrostlých stromů na pozemku, který by společnost McLain Investments chtěla využít na stavbu něčeho jiného.

Bourání ale považují až za krajní možnost, a tak nemovitost, jejíž historie sahá do třicátých let minulého století, nabízí zájemcům jenom za odvoz. Má to ale háček. Je vysoký jeden a půl metru a rád šmejdí po hrncích.

Dům 4+1 prababička

Sylvia McLain, spolumajitelka společnosti McLain Investments, sdílela obrázky domu na Facebooku, s cílem najít zájemce, který by si ho zdarma odvezl na restaurování. Její společnost by pak na pozemku mohla postavit nový dům. V zájmu hezky rostlých stromů kolem nemovitosti se hledá řešení, jak zachovat co nejvíc zeleně. Jenže i to nejekologičtější řešení možná narazí.

Pozemek o rozloze 160 hektarů vlastnila od roku 1860 rodina Dawn Vallot DeClout, která tvrdí, že dům byl obsazen duchem její prababičky Alidy. Ta zemřela v roce 1967, ve věku 90 let, ale opustit nemovitost se jí nechce.

Doufáme a modlíme se, že někdo, kdo oceňuje skvělou architekturu z třicátých let, bude mít zájem o dům. Jednou z výhod je to, že je obýván duchem mé prababičky Alidy Vincent Vincentové, která byla vychována v této zemi, žila a zemřela v tomto domě," říká Dawn. A dodává, že prababička měla metr padesát, vážila pětačtyřicet kilo a i po smrti jenom chrastí hrnci, takže není proč se bát.

Stěhování i s duchem

Historka o Alidě už nemovitost staví do trochu jiného světla. Sylvia McLain připouští, že všechny duchařské příběhy slyšela, jenže stejně věří, že historie domu může být zachráněna. Řekla také, že bývalí majitelé povolali lovce duchů. Výsledek jejich vymítání ale není znám.

Po zveřejnění nabídky bývalí majitelé a lidé z okolí promluvili na sociálních sítích o neobvyklých událostech, které prý v v domě zažili. Pro tyto příběhy ale klasicky není žádná dokumentace, takže jde jen o tvrzení. Tvrdým faktem ale je, že odvézt a znovu sestavit dům na jiném místě by stálo přibližně 80 000 dolarů (dva miliony korun). A to odradilo prakticky všechny lidi, kteří se na inzerát přihlásili.

Nakonec se prý našel zájemce, který si nemovitost v nejbližších týdnech převezme. Rozebere dům na čtyři části a ty pak smontuje na svém pozemku. Má v něm bydlet jedno z jeho dětí.

Možná tak "opepření" historie domu pomohlo a makléřka McLain získala publicitu zadarmo. Ale pokud jde o pravdivou historku, babička Alida si patrně bude muset zvyknout na novou kuchyň.

Na strašidelný dům se můžete podívat i do GALERIE:

Zdroje: toofab.com, ladbible.com, dailymail.co.uk

Nejčtenější články