Close search

Jennifer Aniston patří mezi nejbohatší herečky na světě: Jak žije slavná Rachel ze seriálu Přátelé?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Herci z kultovního seriálu Přátelé se po více jak patnácti letech opět sejdou společně před kamerou. Chystají se totiž spolu natočit speciální díl, který se divákům a fanouškům představí letos v květnu. Nedílnou součástí nové epizody bude i herečka Jennifer Aniston, která se proslavila jako rozmazlená Rachel. Ke svému seriálovému já má ale Aniston hodně daleko, jelikož si dlouhá léta pracně buduje vlastní kariéru. Jak žije slavná herečka?

Nové setkání herců z legendárního seriálu Přátelé se blíží a brzy se fanoušci budou moci alespoň na chvíli vrátit zpět do dnů jeho největší slávy. Za natočením nového dílu, který se na obrazovkách objeví v květnu, stojí streamingová služba HBO Max, která na nové setkání slavných postav Rachel, Rosse, Moniky, Phoebe, Joeyho a Chandlera chce nalákat další diváky.

Představitelka slavné Rachel, herečka Jennifer Aniston, se ale během posledních let dokázala vymanit ze stínu své slavné postavy. Nyní se Aniston může kromě úspěšné herecké kariéry pochlubit i velkým majetkem, jehož celková hodnota se odhaduje na 200 milionů dolarů (4,5 miliardy korun).

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jennifer Aniston (@jenniferaniston),

Jedna z nejdražších

V srpnu loňského roku americký magazín Forbes uvedl, že Aniston je pátou nejlépe placenou hereckou v Hollywoodu. Za rok si tak údajně přijde i na 28 milionů dolarů (630 milionů korun). Za nový díl seriálu Přátelé by také každý z herců měl získat 2,5 milionu dolarů (56 milionů korun).

Právě tomuto kultovnímu seriálu vděčí Aniston za svoji slávu, jelikož předtím si zahrála pouze ve snímku Skřítek z roku 1993. Následující rok byl ale pro Aniston zlomový, jelikož se stala součástí dnes už kultovního televizního seriálu Přátelé. Ve své spolupráci s dalšími  pěti slavnými kolegy vytrvala po dobu deseti řad a přišla si díky tomu na miliony dolarů.

Úspěch Přátel

I když honoráře za první řady nebyly nijak vysoké, s rostoucí popularitou televizního počinu se šest představitelů hlavních postav v roce 2002 sjednotilo a vyjednali si na studiu zvýšení platů na částku 1 milion dolarů za díl. Aniston si tedy za jednu řadu přišla na 22 milionů dolarů. V roce 2004, kdy seriál končil, herci údajně za jednu epizodu dostávali částku 1,25 milionu dolarů. Dodnes ale seriál Přátelé vynáší všem hercům vysoké finanční částky, každý z nich každoročně dostává přibližně 20 milionů dolarů (450 milionů korun).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jennifer Aniston (@jenniferaniston),

Na stříbrném plátně

Aniston se ale podařilo vybudovat si úspěšnou hereckou kariéru i mimo televizní obrazovky. Herečka se úspěšně pohybuje i na stříbrném plátně a velmi často se objevuje v romantických a komediálních filmech. Mezi její nejúspěšnější snímky patří „Exmanželka za odměnu“, který tvůrcům přinesl 136 milionů dolarů (3 miliardy korun) a to pouze z prodaných lístků, nebo film „Až tak moc tě nežere“, který celosvětově vydělal 178 milionů dolarů (3,56 miliardy korun). Aniston se ale kromě hraní věnuje i reklamě a propagaci produktů. Spolupracovala se známými značkami jako například Emirates, s kosmetikou značky Aveeno, nebo Glaceau Smartwater.

Pomoc druhým i sobě

Herečka se také pravidelně věnuje charitativní činnosti a část svých výdělků dává potřebným. Například v roce 2017 věnovala 1 milion dolarů (22,5 milionu korun) na pomoc lidem, kteří utrpěli silné škody kvůli hurikánu v Puertu Ricu. Aniston také dlouhodobě podporuje dětské nemocnice a další zdravotnické organizace.

Hollywoodská hvězda ale nezapomíná ani na své pohodlí a díky svým úspěchům si může dovolit luxusní život. Aniston patří například drahé sídlo ve slavné čtvrti Bel Air, které ji vyšlo na necelých 21 milionů dolarů (472,5 milionů korun). Představitelka Rachel je proslulá také tím, že velké finanční částky zcela pravidelně investuje do různých zkrášlujících procedur. Ať už se stará o svoji pleť nebo účes, ročně utratí za péči odborníků okolo 140 tisíc dolarů (3,15 milionu korun), z toho pouze návštěva kadeřníka Aniston vyjde na 1000 dolarů (22,5 tisíce korun).

Nejčtenější články