Close search

Kylie Jenner si za hodinu vydělá více než průměrný Čech za rok: Jak žije nejmladší miliardářka na světě?

Instagram Zdroj: Instagram

Televizní celebrita, Kylie Jenner, která pochází ze slavného klanu Kardashian-Jenner se před rokem stala nejmladší dolarovou miliardářkou na světě. Z pomyslného prvenství tak sesadila Marka Zuckerberga, zakladatele sociální sítě Facebook. Jenner ale postupně velmi úspěšně zvyšuje hodnotu svého majetku a stala se druhou nejlépe vydělávající celebritou na světě? Jaká neuvěřitelná fakta svědčí o jejím obrovském majetku?

Kylie Jenner v pouhých jednadvaceti letech získala titul nejmladší dolarové miliardářky na světě. Tímto statusem se tak zapsala do seznamu nejbohatších lidí na světě, jelikož americký magazín Forbes odhadl její jmění na 1 miliardu dolarů (22,5 miliardy korun). O dva roky tak překonala technologického guru a šéfa Facebooku, Marka Zuckerberga, který přesně tento titul získal ve věku 23 let.

Více jak 160 milionů sledujících

Toto velké bohatství mladé podnikatelce přinesla převážně její kosmetická značka Kylie Cosmetics, kterou velmi aktivně propaguje na svých sociálních sítích. Jenner také patří mezi nejpopulárnější influencery na Instagramu, kde má více jak 160 milionů sledujících. Jenner ale sama o své firmě přiznává, že ji řídí převážně ze svého mobilního telefonu.

Jenner, která se ale ani nevěnovala studiu na vysoké škole, se nevyhnula kritice za titul nejmladší miliardářky, která se o svůj majetek zasloužila sama. Podle kritiků je popularita její značky a sociálních sítí, které podporují i prodej jejích kosmetických produktů, založená na úspěchu její rodiny. Jenner se totiž již narodila do bohaté a privilegované rodiny, která se ale do povědomí veřejnosti dostala díky televiznímu seriálu Držte krok s Kardashians (Keeping Up with the Kardashians). Kylie Jenner v tomto seriálu po boku svých příbuzných vystupovala již od dětství.

Skutečností ale zůstává, že Jenner je skutečnou miliardářkou a nebojí se své jmění utrácet. Jaká jsou nejpozoruhodnější fakta, která ukazují, nakolik je nejmladší členka slavného klanu doopravdy bohatá?

Miliardová společnost

Jenner vlastnila 100 procent své společnosti Kylie Cosmetics do března 2019, následně po sedmi měsících vyjednávání s kosmetickým gigantem Coty Inc. se rozhodla prodat 51 procent své společnosti za neuvěřitelných 600 milionů korun (13,5 miliardy korun). Nyní se díky tomuto obchodu hodnota firmy odhaduje na 1,2 miliardy dolarů (27 miliard korun).

Výhodná smlouva

Poté, co Jenner podepsala s americkou společností Ulta v roce 2018 smlouvu o distribuci, povedlo se její kosmetické značce prodat výrobky za 55 milionů (1,24 miliardy korun) během pouhých šesti týdnů. Produkty od Kylie Cosmetics patří v USA mezi běžně dostupné výrobky a často se prodávají v běžných supermarketech a drogeriích.

Bohatá celebrita

V roce 2019 si kromě titulu nejmladší miliardářky na světě mohla Jenner připsat na účet odhadovaných 170 milionů dolarů (3,8 miliardy korun). Tato částka z ní udělala druhou nejlépe vydělávající celebritu na světě. Jenner vydělávala díky prodejům své značky, televizní spolupráci, nebo i reklamě.

Za hodinu více než v Česku za rok

Její příjmy byly za rok 2019 skutečně vysoké a to znamená, že za pouhou jednu hodinu každého dne v roce 2019 si vydělala 19 406 dolarů (436 635 korun). Pro srovnání v České republice v loňském roce činila průměrná měsíční mzda 34 105 korun. Jenner si tak na účet každou hodinu připisovala větší částku, než byla v Česku průměrná roční mzda (409 206 korun).

Rekordně drahý Instargram

Kylie Jenner si také diktuje nejvyšší finanční ohodnocení za jeden instagramový post, ve kterém dělá reklamu jiné značce. Televizní celebrita si za jeden příspěvek účtuje 1,2 milionu dolarů (27 milionů korun). Což je více, než dostává jakákoliv jiná světově známá osobnost.

Bohatá do konce života

Kylie Jenner je ve svých 22 letech natolik bohatá, že pokud by od tohoto roku žila pouze ze svých doposud vydělaných peněz, mohla by si dovolit každý rok v průběhu více jak 80 let utratit přes 1 milion dolarů (22,5 milionu korun).

PODÍVEJTE SE V GALERII NA ŽIVOT NEJMLADŠÍ DOLAROVÉ MILIARDÁŘKY NA SVĚTĚ:

Nejčtenější články