Close search

Vynecháváte snídani? Podle několika studií vám hrozí víc stresu, váhy a padání vlasů

Unsplash Zdroj: Unsplash

Rčení snídej jako král, obědvej jako princ a večeřej jako chuďas se neříká jen tak pro legraci. Podle mnoha studií je snídaně mimořádně důležitá. Když ji vynecháte, může to způsobit několik nehezkých komplikací.

Podle studie publikované v The Journal of Nutrition snídaně nejen že nastartuje náš metabolismus na celý den. Ale také, jako největší jídlo dne, zabraňuje přibírání na váze. Proč ještě bychom neměli vynechávat snídani?

Proč je důležitá snídaně

Začít jíst brzy je dobrá věc, protože ráno, po noci plné odpočinku, je tělo nejefektivnější při vylučování inzulínu, trávení jídla a dalších procesech. Odložení jídla znamená oddálení nastartování těchto procesů a tím i snížení jejich účinnosti při dalších jídlech. Studie provedená na San Raffaele Rome Open University dospěla k závěru, že načasování jídla je ještě důležitější než jídlo samotné. Ženy, které zkonzumovaly většinu kalorií v první polovině dne, zhubly víc.

Zdravá snídaně podpoří imunitu, méně se ale ví, že její vynechání může vést ke ztrátě vlasů. Podle The Health Site omezuje nedostatečný přísun bílkovin schopnost těla produkovat keratin, stavební kámen vlasů a nehtů. Bez snídaně bohaté na bílkoviny se nám může stát, že v noci zůstane na polštáři více vlasů. A naroste méně těch, které by je nahradily.

Pojednání o snídani můžeme uzavřít studií zaměřenou na ženy ve věku 18-45 let. U těch, které vynechávaly snídani, byla prokázána zvýšená hladina kortizolu, tedy stresového hormonu. Jeho nadbytek může způsobit, že se budeme cítit unavení, podráždění a zmatení a v depresi...

Zdroj informací:
Eatthis.com: Secret Side Effects of Skipping Breakfast, According to Research

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu