Close search

Tajemství ženy, která se dožila 116 let: Každý den snídala to samé

Unsplash Zdroj: Unsplash

Američanka Susannah Mushatt Jones se dožila 116 let a 311 dní, díky tomu je na 13. příčce oficiálního žebříčku nejstarších lidí vůbec. Magazín Page Six připomíná, že se tohoto věku dožila i přes svérázný přístup ke stravování.

Susannah Mushatt Jones se narodila 6. června 1899 a zemřela 12. května 2016. Byla poslední Američankou, která se narodila v 19. století.

Snídaně jedné z nejstarších žen historie

Jde o nejdůležitější jídlo dne – nastartuje metabolismus a dodá tělu živiny a energii na start do nového dnes. Pokud snídani zvolíte vhodně, může také prospět imunitě a dlouhověkosti. Jenže pak je tady 116letá Susannah. Magazín Page Sixe píše, že snídala každý den v 10:30 a dopřávala si slaninu s míchanými vejci.

Jistě, jde o slanou, uzenou a chutnou věc, ale každý den? Možná bude překvapivé, ale slanina má i nutriční výhody. Podle informací Clevelandské kliniky má slanina z vepřového masa asi 20 gramů bílkovin na porci. Obsahuje také vitamín B, který pomáhá předcházet infekcím a podporuje zdraví vlasů. Clevelandská klinika také uvádí, že vepřové maso obsahuje selen, jehož nedostatek zvyšuje riziko infarktu a u těhotných žen může nepříznivě působit na vývoj plodu. Vepřová slanina obsahuje i zinek, který je nezbytný pro správné fungování lidského organismu.

Susannah Mushatt Jones jedla slaninu jenom ráno, k obědu měla jako přílohu ovoce a večer následoval talíř masa, zeleniny a brambor. Jako první vždy snědla maso.

Zdroje informací:
Eatthis.com: The #1 Breakfast Food The World's Oldest Woman Ate Every Day
Wikipedia.org: Susannah Mushatt Jones, List of the verified oldest people

Nejčtenější články