Close search

Svět má problémy, varuje David Attenborough. Přihlásil se kvůli tomu na Instagram a fanoušky získává rekordně rychle

Wikimedia Commons/Department of Foreign Affairs and Trade website – www.dfat.gov.au, CC BY 3.0 AU Zdroj: Wikimedia Commons/Department of Foreign Affairs and Trade website – www.dfat.gov.au, CC BY 3.0 AU

Sir David Attenborough bije na poplach, neboť svět se vydal špatným směrem. Je mu 94 let a účet na Instagramu si zřídil, aby zasáhl širší publikum. První milion fanoušků ho hned vynesl do Guinessovy knihy rekordů.

Dlouholetý popularizátor vědy a ochránce přírody přinášel víc než 60 let na obrazovky krásy přírody.

Teď ukazuje odvrácenou stránku světa a zvolil na to sociální síť, aby se jeho poselství dostalo k většímu počtu lidí.

Legenda na Instagramu

Sir David Attenborough se poprvé přihlásil na Instagram, aby mohl šířit environmentální poselství dalším způsobem. „Dělám tento krok, protože, jak všichni víme, svět má potíže,“ říká mrazivě v úvodním videu. „Kontinenty hoří. Ledovce tají. Korálové útesy umírají. Seznam pokračuje dál a dál...

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený A Life On Our Planet (@davidattenborough),

Je to pro něj úplně nové prostředí a na sociálních sítích má co objevovat. Slíbil, že Instagram bude využívat ke sdílení videí, v nichž nastíní, jaké jsou největší problémy dnešní doby a jak je můžeme společně vyřešit.

Jde také o součást podpory jeho připravované knihy a dokumentu s názvem Život na naší planetě, který natočil pro Netflix. Zamýšlí se v něm nad svojí kariérou, úpadkem prostředí a biologické rozmanitosti planety, které pozoroval z první ruky přes šedesát let.

Zůstaňte na příjmu, příroda to potřebuje

Sociální média nejsou Davidovým obvyklým prostředím,“ píší v doprovodním textu k videu Attenboroughovi spolupracovníci Jonnie Hughes a Colin Butfield, kteří se starají o technickou stránku instagramového účtu a jeho správu.

Přesto první milion fanoušků získal už za 4 hodiny a 44 minut, co mu vyneslo záznam v Guinessově knize rekordů. Za 24 hodin měl slavný přírodovědec přes 2,6 milionu sledujících, co je také úctyhodné číslo, byť už trochu zaostává za Jennifer Aniston. Ta loni v říjnu díky úvodní selfie s herci ze seriálu Přátelé jen za 12 hodin nabrala 5 milionů followerů.

Na závěr svého poselství vyzval sir David Attenborough diváky, aby se k němu připojili. „Nebo, jak jsme v těch raných dobách rádia říkali, zůstaňte na příjmu.

Na nejsledovanější instagramové účty se můžete podívat do GALERIE:

Zdroje: instagram.com, bbc.com, n-tv.de, guinnessworldrecords.com

Nejčtenější články