Close search

Slavný fotbalista Cristiano Ronaldo má na Instagramu rekordních 217 milionů fanoušků. Přesto je až druhý v pořadí

Wikimedia Commons/Анна Нэсси, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/Анна Нэсси, CC BY-SA

Instagram používá každý měsíc víc jak miliarda lidí, co je sice o něco méně než 2,5 miliardy uživatelů Facebooku, ale i tak jde o obrovské číslo. Znáte ty nejvíc sledované profily?

Až na drobné výjimky typu Brad Pitt, Shia LaBeouf nebo Daniel Radcliffe jsou velké i menší celebrity přítomny na sociálních sítích a udržují mezi fanoušky povědomí o tom, co právě dělají, mají na sobě a podobně.

Je to dnes už i pracovní nástroj, protože u nás také existuje řada influencerů, kteří se dokáží Instagramem uživit. A to se počet jejich followerů vyšplhá nad milion jen zřídka. Nejúspěšnějším Čechem na Instagramu je brankář Petr Čech se dvěma miliony, který se jako jediný dostal na sedmicifernou hranici.

Stroj versus člověk

Dlouhodobě má na Instagramu nejúspěšnější profil samotný Instagram (@instagram), s jehož výkonností se žádný živý člověk nemůže rovnat. Aktuálně má totiž 347 milionů followerů a sdílí zajímavé příspěvky napříč celou sociální sítí.

Na druhém místě je fotbalista Cristiano Ronaldo (@cristiano) s 217 miliony fanoušků, kterým ukazuje pečlivě namíchaný mix soukromého života, manželku a rodinu nevyjímaje, s prací, a to zejména prací na svojí fyzičce. Ronaldo je prakticky neustále v pohybu, dře na sobě a dobře vypadá. A nestydí se to ukázat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cristiano Ronaldo (@cristiano),

Mezi tímto obsahem se tu a tam objeví sponzorované příspěvky. Podle magazínu Forbes dostává za jeden placený příspěvek milion dolarů (25 milionů korun) a ročně mu to vynáší 47,6 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Útok na první příčku

Cristiano Ronaldo překonal metu 200 milionů followerů letos v lednu a zatím je jediný člověk s touto cifrou. Prakticky každý pátý uživatel Instagramu sleduje jeho profil.

Slavný fotbalista přepisoval tabulky v roce 2018. V říjnu díky 144 338 650 fanouškům překonal zpěvačku Selenu Gomez a její číslo 144 321 029. Od té doby Gomez sice získala třicet milionů nových followerů, ale stejně ji předběhli další dvě celebrity.

Na aktuální top 10 lidí na Instagramu se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu