Close search

Influencerka Markéta Frank: Nemám právo sdílet život svého dítěte na sociálních sítích

Markéta Frank Zdroj: Markéta Frank

Je mladá, krásná, obdivovaná a v příštích měsících s manželem netrpělivě očekávají narození prvního potomka. Píše blog, je aktivní na Instagramu a její videa najdete pravidelně na kanále platformy Youtube. Deset otázek pro Markétu Frank, která prozradila, kde potkává své fanoušky, jak to má její manžel s vlogováním a zda se její content s těhotenstvím nějak zásadně změní.

Způsobila doslova poprask, když přišla na Youtube se svými vlogy z běžného života. Blog psala dlouho předtím, ale až videa jí před třemi roky vynesla mezi top youtuberskou scénu. Slaví neuvěřitelný úspěch a téměř okamžitě se stala jedním z nejúspěšnějších influencerů u nás. Desetitisíce žen inspiruje v péči o sebe, oblékání, stylu života a manželství v mladém věku. Věnuje se seberozvoji, dává přednost dobré knize před alkoholem a čiší z ní klid, který sledující milují u každého videa. Jak se Markéta staví k nevyžádaným radám fanoušků a co si myslí o své slávě?

Markét, vždy si chtěla být slavná a věnovat se influencer marketingu?

Rozhodně bych o sobě neřekla, že jsem slavná. Jen mě sleduje větší množství lidí na sociálních sítích. Určitě jsem si přála, abych měla úspěšný blog a hodně čtenářů, protože jsem tomu věnovala několik let svého života a vždycky mě to naplňovalo. O influencer marketingu se ale začalo mluvit až v posledních letech.

Jak se změnil tvůj život od chvíle, kdy tě lidi poznávají na veřejnosti? Spousta influencerů má problém s tím, že je fanoušci sledují nebo si zjišťují, kde skutečně bydlí. Máš sama nějakou nepříjemnou zkušenost?

Nezměnilo se v podstatě nic, jen mě občas někdo osloví na ulici a chce se vyfotit. Žádnou nepříjemnou zkušenost zatím nemám, všichni jsou vždycky hrozně milí a mně taková setkání zlepší celý den. Mám za sebou pár vtipných zkušeností, kdy jsem potkala svoje sledující na místech, kde bych to nikdy nečekala. Obecně to jsou pro mě vždycky hezké zážitky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marketa Frank (@marketafrank),

Vnímáš nějaký zásadní milník ve tvé kariéře, kdy jsi věděla, že úspěch, kterého si dosáhla, předčil očekávání? Napadlo tě, že to jednou bude "tak velké"?

Zásadním milníkem bylo pro mě určitě založení Youtube kanálu a to, že jsem začala pravidelně tvořit obsah. Z ničeho nic odběratelé začali růst a během prvního roku jich najednou bylo asi 70 000, což mi připadalo naprosto neuvěřitelné, vzhledem k tomu, že do té doby můj blog četlo jen pár stovek lidí.

S manželem Vildou jste nedávno oznámili, že čekáte miminko. Vnímáš tlak ze strany fanoušků, abys s nimi své těhotenství sdílela?

Jistý tlak tam určitě je, ale vím, že naprostá většina lidí to myslí dobře a prostě se chtějí na miminko těšit s námi. Já si ale myslím, že je důležité, aby každý tvůrce sdílel jen to, co je mu příjemné. Těhotenství vnímám jako velmi soukromou záležitost, takže ohledně toho moc věcí na internet dávat nechci.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marketa Frank (@marketafrank),

Zároveň jste se rozhodli, že miminko ukazovat nebudete a svůj content nezměníš. Myslíš, že se fanoušci cítili zklamaní?

Tohle rozhodnutí pro nás není žádnou novinkou. Vždycky jsem věděla, že svým dětem budu chtít chránit jejich soukromí a vnímám to tak, že nemám právo udělat bez jejich vědomí tak obrovské rozhodnutí, jako sdílet jejich život se statisícem lidí. Svým sledujícím jsem to oznámila předem a věřím, že většina z nich to bude respektovat. Naopak se setkávám i s velmi pozitivními reakcemi na to, že se neplánuji stát mama blogerkou, protože spoustu lidí tato tématika vůbec nezajímá.

Poměrně často dáváš lidem nahlédnout do vaší domácnosti a manželství, které mnoho lidí obdivuje. Stalo se, že se ti někdo snažil dát nevyžádanou radu, která byla přes čáru?

Samozřejmě, nevyžádaných rad si každá blogerka vyslechne spoustu, je potřeba brát to s nadhledem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marketa Frank (@marketafrank),

Vadilo tvému manželovi Vildovi v začátcích vlogování, že veřejně sdílíš váš život? On sám dříve tak aktivní na sociálních sítích nebyl.

Nikdy mu to nevadilo. Naopak. Vždycky mě v téhle cestě podporoval, navíc, i když to tak nemusí působit, z našeho života sdílím opravdu málo věcí. Kdybych měla po svém boku partnera, kterému by natáčení vadilo, nikdy bych ho do vlogů nezahrnovala. Naprosto chápu, že ne každému je to příjemné. Vildu moje vlogy vždycky bavily a sám se rád stal jejich součástí.

Sledující u tebe mohou vidět věci od značky Prada, Yves Saint Laurent nebo například Gucci, což jsou dražší kousky. Sama takové věci však nikdy do svých haulů nedáváš a soustředíš se naopak na dostupnější značky jako je Asos, Zara a podobné. Jaký k tomu máš důvod? 

Hauly točím většinou tak dvakrát ročně, takže mě často ani nenapadne do nich nějaký designerský kousek dát, i když jsem si ho pořídila třeba několik měsíců zpátky. Loni jsem do haulu zahrnula kabelku Prada, kabelku YSL jsem, myslím, ukazovala v Oblíbencích, takže není pravda, že bych dražší kousky nikdy neukazovala. Samozřejmě mi ale přijde lepší soustředit se v haulech na běžné značky, protože je jednak sama ráda nosím, ale taky jsou pro většinu lidí dostupnější a mohou se inspirovat mnohem víc, než kdybych ukazovala pouze luxusní módu. Nehledě na to, že do podobných kousků investuji jen jednou za čas.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marketa Frank (@marketafrank),

Je spolupráce, do které bys nikdy nešla?

Těch je spousta. Nikdy bych nepropagovala nic, co nesedí k mojí osobní značce, aktuálně mám pouze tři dlouhodobé partnery a maximálně mi to vyhovuje. Nikdy bych nechtěla propagovat například pračky, prací prostředky, pasty na zuby, cigarety, alkohol...

Na konec pojďme na relaxační tip. Je nějaký seriál, který bys momentálně doporučila na Netflixu, na který s manželem rádi koukáte? 

Zrovna teď sledujeme seriál Outsider na HBO, z Netflixu bych doporučila třeba Stranger Things, Narcos, Suits nebo reality show Love is blind, na které teď ujíždí celý svět. (smích)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marketa Frank (@marketafrank),

Markétě děkujeme za milý rozhovor a vy ji nezapomeňte sledovat na Instagramu, Facebooku a kanále Youtube pod názvem @marketafrank. Její blog naleznete na www.marketafrank.com.

Na podcastových platformách zase najdete projekt Ženám, který připravuje s Anetou Borovičkovou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marketa Frank (@marketafrank),

A jestli máte tip, koho tady chcete vidět příště, napište nám na Instagram @extralife.cz!

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu