Close search

Od cestování po byznys. Slavná televize CNN vévodí Instagramu s desítkami účtů

Wikimedia Commons, 2.0 Generic Zdroj: Wikimedia Commons, 2.0 Generic

CNN je jeden z nejznámějších amerických televizních kanálů. Na Instagramu má poměrně dost účtů, na kterých najdete různé zdroje informací. Zajímavé jsou třeba ty cestovatelské, kterými televize láká k dobrodružství!

Zkratka CNN znamená „Cable News Network“, v překladu vlastně kabelová síť zpráv. V době svého založení byla CNN jediným poskytovatelem 24 hodinového zpravodajství. To už je však přes 30 let a dnes jsme jako společnost zvyklí na neustálý přísun informací a aktualit z nekonečného zástupu zdrojů.

Zmiňovanou jedinečnost si tedy televize neuchovala. V Americe trvale soupeří s americkou televizí Fox News, která je politicky podobně orientovaná. Ani CNN se nijak netají svou sympatií k levicovým liberálům a Demokratické straně. Ta je v Americe vedle Republikánské strany jednou ze dvou předních amerických stran a její kořeny sahají až do roku 1792.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CNN Travel (@cnntravel),

Desítky ověřených Instagramů

Zajímavostí CNN jsou desítky ověřených účtů na Instagramu s tématy ke všemu, na všechno a na spoustu zemí. Hlavní kanál funguje pod pod názvem @cnn, následuje @cnntravel, @cnnclimate, @cnnpoltiics, @cnnbusiness, @cnntonight, @cnncreate, @cnnstyle, @cnnpr  a další. Výjimkou nejsou ani různé země, třeba @cnnafrica, @cnnargentina, @cnngreece, @cnnindonesia a další.

Ověření Instagramu je potvrzením autenticity, unikátnosti, kompletnosti a mnohdy také zajímavosti. Nezíská ho jen tak každý, primárně musíte být známá a vyhledávaná osobnost či společnost. To Instagram vyhodnocuje na základě algoritmu, který zhodnocuje přirozený zájem o vaši osobu. Štítek ověření je lákadlem pro každého, kdo se Instagramem byť jen trochu zabývá či se ním živí. Sociální síť totiž jeho udělení pečlivě hodnotí a i po udělení ověření ho může kdykoliv odebrat, pokud usoudí, že účet již všechny podmínky nesplňuje. Máte-li modré kolečko u svého účtu, jste důvěryhodnější a lidé vám více věří. Je totiž jisté, že nejde o falešný účet či smyšlenou osobu. Paradoxem je, že smyšlená robotka Lil Miquela se ověřením může pyšnit také. Pravidla Instagramu tak zůstávají (opět) tak trochu záhadou.

Počet účtu televize CNN zůstává také záhadou. Jde až o absurdní úkaz, kdy každé, byť sebemenší téma CNN, má svůj vlastní. Byť  tyto konkrétní účty nemají takový dosah, jak by si zřejmě CNN představovala. Můžeme však pogratulovat jejich marketingovému oddělení, neboť to se zřejmě nenudí. Nelze v tomto spatřovat jakýkoliv konkrétní záměr, ale možná televize dává příležitost sledovat jen ta konkrétní témata, o který se divák skutečně zajímá. Možná. Možná také ne, možná je v tom něco jiného.

Jestli taková marketingová strategie splňuje účel či nikoliv, to již posuďte sami. Faktem zůstává, že CNN se trvale drží na prvních příčkách v žebříčku nejsledovanějších televizních stanic v USA a popularitu na Instagramu si utužovat nemusí.

V českých vodách by na takové množství účtu komerční televize zřejmě ani nepomyslely. Jedním z důvodů je velikost českého publika a amerického. Důležitým faktem také zůstává, že angličtinou mluví na celé zeměkouli 4 miliardy lidí. Češtinu dle Garyho Simonse umí přes 13 milionů lidí. Desítky účtů by tak byly k ničemu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CNN Travel (@cnntravel),

Na cesty za dobrodružstvím

Přes dva tisíce fotografií CNN Travel lákají k navštívení Egypta, Thajska, Itálie, Turecka a mnoha dalších. Použijete-li hahstag #cnntravel, stránka slibuje, že fotografii na svém účtu zveřejnění. V současné chvíli má přes 600 tisíc sledujících, což je vysoké číslo na české poměry, ale na americké vcelku nuzné. Velké a známé účty v USA mají pravidelně přes několik milionů sledujících.

Na kterou CNN Travel naleznete tipy na neobvyklá cestovatelská místa, zajímavé články o aktuálním dění ve světě, stejně tak vize cestovatelské budoucnosti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CNN Travel (@cnntravel),

CNN v Česku

Skupina FTV Prima, patřící GES Media Europe, plánuje letos spustit českou alternativu americké televize pod názvem CNN Prima News. Možná se tak můžeme těšit i na český Instagram pod taktovkou CNN! Další do sbírky.

Nutno poznamenat, že při oznámení této novinky se zvedla velká vlna nevole, která spolupráci CNN s televizí Prima kritizovala. Pravdou však zůstává, že taková spolupráce není žádnou záhadou. CNN nabízí práva ke své značce vcelku běžně, a to v různých koutech světa. Jde o jednoduchou formu franchisingu, stejně jako je tomu v Indii, Jižní Korei nebo třeba Japonsku. V případě poskytnutí značky si však CNN novináře proškolí v jejich centrále a ti jsou pak povinni dodržovat její zpravodajské standardy.

Na to, jak vypadá svět pohledem Instagramu CNN, se můžete podívat v GALERII:

Zdroj textu: wikipedia.org, edition.cnn.com, ethnologue.com, newsfeed.cz

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu