Close search

Pandemická kniha rekordů: Nejšílenější rady Donalda Trumpa a muž, který koronavirem nakazil 533 kolegů

Wikimedia Commons/Gage Skidmore, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/Gage Skidmore, CC BY-SA

Ať už jde o prozatím nejmocnějšího muže planety, celebrity nebo jen obyčejné lidi, pandemie koronaviru si nevybírá v tom, kde se vylíhne situace hodná zaznamenání pro příští generace. Posbírali jsme ty nejzajímavější.

Donald Trump ještě v březnu označil za potenciální lék antimalarikum chlorochin a když si tento název přečetli dva starší manželé v Arizoně na obalu přípravku na hubení parazitů akvarijních rybiček, protože i tam se používá, byť v jiné formě, smíchali ho s vodou a vypili. On zemřel na zástavu srdce, ji zachránili lékaři.

Od té doby americký prezident přitvrdil a zkusil jako alternativu představit také vstříknutí dezinfekce do žil nebo plic. Lidé jsou už obezřetnější a zavalili úřady dotazy jestli prezidentské rady fungují. Stejně ale americká čísla hlášených případů otrav v souvislosti s čistícími prostředky stoupají.

Hrdina dvou století

Do Guinessovy knihy světových rekordů se v souvislostí s pandemií koronaviru zatím zapsal jenom jeden člověk, ale ten si to doopravdy zasloužil. Britský veterán II. světové války Tom Moore získal hned dva záznamy.

První rekord má za nejvíc peněz získaných jednotlivcem prostřednictvím charitativního pochodu. Původně měl 99letý důchodce, který se po zlomení kyčle pohybuje s pomocným chodítkem, v plánu projít do svých stých narozenin po zahradě sto pětadvacetimetrových koleček a získat tím pro britské zdravotníky 1000 liber (31 000 korun). Pak jeho pokus přitáhl pozornost médií, celebrit a lidí nejen napříč Velkou Británií. Když pochod 30. dubna, v den svých 100. narozenin, ukončil, získaná suma přesáhla 32,79 milionů liber (1 miliarda korun).

Druhý záznam v Guinessově knize rekordů má za to, že se jako nejstarší interpret dostal na 1. místo v britském singlovém žebříčku s předělávkou staré písně You'll Never Walk Alone od britských muzikálových legend Rodgerse a Hammersteina.

Moora tehdy na svém Twittru podpořila i dosavadní jednička The Weekend a jeho skladba Blinding Lights kvůli tomu skončila na druhém místě. Stalo se tak v den stých narozenin charitativního hrdiny. Předešlým držitelem rekordu pro nejstaršího zpěváka na špici britských singlů byl od roku 2009 Tom Jones se skladbou Barry Islands in the Stream. Jemu ale bylo jenom 68 let.

Ryby nosí smůlu

Do světa bizarních rekordů se zapsala továrna na zpracování ryb v ghanském přístavním městě Tema. Prezident Nana Akufo-Addo oznámil, že v ní testováním přítomnosti koronaviru odhalili přírůstek 533 pozitivních případů. A všechny má na svědomí jeden nejmenovaný pracovník.

V zemi bylo v té době 4700 lidí s koronavirem, takže muž, který virus přinesl do práce, se postaral o neuvěřitelných jedenáct procent všech nakažených.

Na další koronavirové zajímavosti se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu