Close search

Pandemie šedin: Koronavirus otevírá celebritám cestu k šarmu George Clooneyho

Showpix.cz Zdroj: Showpix.cz

George Clooney byl patrně první, kdo v novém miléniu přiznal stárnutí a ukázal šediny. Nebylo mu v té době ještě ani padesát, ale nesnažil se to nějak zakrýt. Teď, v časech pandemie, s odstupem víc jak deseti let, kdy jsou téměř všichni doma, se najednou vynořila spousta dalších šedivých elegánů a dam.

Sledoval jsem Lítám v tom a pomyslel si, probůh, kdo je ten starý, šedivý chlap? A byl jsem to já..." vzpomíná hollywoodský veterán George Clooney na den, kdy si uvědomil stárnutí. Bylo mu tehdy 48 a za drama Lítám v tom (2009) získal nominaci na Oscara.

Nepodlehl úpravám, ale přiznal skutečnou barvu vlasů i brady a od té doby se šediny začaly probojovávat do standardní výbavy nejen u mužů. Hrdě je nosí i ženy, jako třeba herečky Helen Mirren nebo Jamie Lee Curtis, stříbro ve vlasech přiznává také Salma Hayek.

S barvou ven

Nejslavnější hollywoodské blondýnce Jane Fonda bylo loni v prosinci dvaaosmdesát let. Barvu vlasů měla stále stejnou. Až do únorových Oscarů, kdy chtěla společně s předáváním sošky za Nejlepší film roku všechny překvapit. Dorazila s krátký sestřihem a bílými vlasy. U ní to byl opravdu velký skok, ale nová image jí náramně sekne a umožní řadě dalších žen cítit se přirozeně, když nemusí nadále tajit barvu.

Jako kdyby tím předznamenala další měsíce, kdy se k šedinám začalo hlásit víc a víc slavných tváří.

U někoho může první šedivý vlas vyvolat paniku a spustit negativní emoce. Stárnutí se zkrátka přihlásilo o slovo a je tady už bez pochyb. Konec a tečka.

Naštěstí tomu ale tak není a po světě běhá dost příkladů, které ukazují, že šedivění je jen přirozenou součástí života člověka. A to i u lidí, kteří si na tom, jak vypadají, postavili kariéru. Jejich kariéry jdou dál bez přerušení.

Pandemie šedin

Zatímco až donedávna byly šedivé vlasy cosi nezvyklého, v posledních měsících se to začíná uvolňovat a jedním ze spouštěčů je i koronavirus. Spousta slavných lidí se na sociálních sítích ukazuje v domácím prostředí a civilní podobě, s čím jdou ruku v ruce nejen fotky v pyžamu, ale také s neupravenými vlasy a prvními přiznanými šedinami.

Někdo je dává na obdiv hrdě, jiný je zatím trochu v rozpacích, jako třeba komik Kevin Hart. Ten ale emoce vzápětí shodil se slovy, že vždy měl spoustu šedivých vlasů, ale když teď nepracuje, přestal si je barvit. Tak co má být?

Které slavné tváře v poslední době přiznaly šediny? Podívejte se do GALERIE:

Nejčtenější články