Close search

Online seznamky mohou pomoci, ale i ublížit. Na co si dát pozor?

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Najít si v dnešní hektické době milovanou polovičku není vůbec jednoduché. Nedostatek času, stres a uzavřenost lidí vytváří celkem složitou situaci, kdy se mnozí musejí uchýlit do světa internetu a hledat si partnera online. Jak ale správně užívat online seznamku a zároveň nepadnout do pasti podvodníkům?

Internetové seznamky využívají miliony lidí po celém světě. V České republice se také jedná o velmi populární a vyhledávaný způsob, jak si najít partnera. Avšak jako většina vymožeností, i seznamky mají své klady a zápory.

Na českém trhu jsou zájemcům k dispozici dva různé druhy seznamek, placené a bezplatné. Zájemci o vážný vztah mají větší šanci najít partnera v placených seznamkách. Jelikož se za přístup musí hradit finanční částky, většina uživatelů nebere účet na placené seznamce tak lehkovážně. Ani bezplatné platformy ale nejsou zcela vždy zdarma, mnohdy se například musí platit za zveřejnění profilu nebo za doplňující služby.

Lidé, kteří hledají na internetu možnost se seznámit, mohou také vybírat platformu podle toho, zda usilují o vážný vztah nebo nikoliv. V každém případě ale pro všechny seznamky platí několik jednoduchých pravidel, které uživatelům pomohou seznamku využít naplno a zároveň se chránit.

Profil je důležitý

Při využívání online seznamky je dobré dát si záležet na sestavení správného profilu. Ať už hledáte flirt nebo vážný vztah, výsledek vašeho hledání závisí na relevantních informacích, které o sobě sdělíte. Tedy čím více pravdivých informací uvedete, tím vyšší je pravděpodobnost, že najdete vhodného partnera.  Takže směle uvádějte své koníčky, životní styl i vlastnosti. Vyhněte se ale lžím, ty se vám totiž při další komunikaci určitě nevyplatí.

Snažte se

Při online seznamování byste se určitě neměli bát oslovit člověka, který vás zaujal. Buďte aktivní a pište lidem, o kterých byste se rádi dozvěděli více.

Hlavně trpělivost

Aktivita na seznamkách se vám určitě vyplatí, připravte se ale na to, že mnozí lidé vám ani neodpoví. Podobné chování je v online světě celkem časté, ale není třeba kvůli tomu ztrácet elán. Buďte trpěliví, komunikujte s lidmi a vaše snaha se vám jistě vyplatí.

Buďte opatrní

Vždy mějte na paměti, že na online seznamce komunikujete s naprosto neznámými lidmi. Existuje mnoho podvodníků nebo i vtipálků, kteří z lidí lákají důvěrné informace nebo se je přímo snaží okrást. Při komunikaci s neznámou osobou buďte proto velmi obezřetní. Nikomu neposílejte peníze ani nesdílejte citlivé informace jako bydliště, rodné číslo nebo číslo účtu.

Pozor si také musíte dávat, když vyrazíte na rande. Určitě naplánujte první setkání na místě, kde bude mnoho lidí, tedy restaurace, kavárna, kino nebo divadlo. V každém případě někomu dejte vědět, že na rande jdete, především pak s kým a kam, pro jistotu dejte například kamarádce či kamarádovi co nejvíce informací o člověku, s nímž na schůzku jdete. Vyhněte se místům jako odlehlý park a to i při případném doprovodu domů. Nepřijímejte pozvání do bytu. Tato rada platí i obráceně, rozhodně si na první schůzce nezvěte protějšek do bytu, zvláště pak, pokud bydlíte sami.

PODÍVEJTE SE I DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články