Close search

Máte nový vztah? Promluvte si s partnerem o svém ex

Pixabay Zdroj: Pixabay

Pokud jste po rozchodu znovu našli lásku a užíváte si krásné začátky čerstvého vztahu, určitě se vám nechce vzpomínat na bolestivou minulost. Odborníci se ale shodují, že rozumná a vyvážená komunikace mezi novými partnery o jejích dřívějších vztazích může pomoci vybudovat pevné přátelství.

 

Téma vašeho předchozího partnerství rozhodně neotvírejte několik dní po zahájení nového vztahu. Pokud ale plánujete s novým partnerem zůstat, klidná komunikace o dřívějších problémech a důvodech rozchodu může být dobrým základem pro nový začátek.

Načasování

Dříve nebo později přijde ve vašem novém vztahu chvíle, kdy téma bývalých partnerů otevřete. A je to správně! Nejdůležitější je ale načasování. Rozhodně byste se do probírání vaší minulosti neměli vrhnout hned na začátku. Žádná konkrétní pravidla sice neurčují, kdy je vhodný čas otevřít tuto pandořinu skříňku, příliš brzy se to ale rozhodně nevyplatí. Pokud v sobě ještě ke všemu máte mnoho negativních emocí ohledně vašeho rozchodu a bývalému nemůžete přijít na jméno, raději chvíli vyčkejte. Mohli byste totiž svým přístupem a silnými slovy nového partnera odradit.

Stejné chyby

Odborníci tvrdí, že těžký rozchod, i když byl skutečně bolestivý, může mít své výhody. Lidé totiž pak mají větší tendenci si vážit nového vztahu i partnera, se kterým se ho snaží vybudovat. Pokud jedním z důvodu, proč vám předešlý vztah nevyšel, byla například jedna a ta samá opakující se chyba, promluvte si o ní s novým partnerem. Rozhodně totiž nemá cenu si tuto informaci nechávat pro sebe. Vždy je tu možnost, že vám nový partner vyjde vstříc a společnými silami můžete tuto potíž překonat.

Otevřená komunikace

Pro úspěšný a plnohodnotný vztah je důležitá otevřená komunikace a snaha si s partnerem porozumět. Součástí této komunikace by měla být i témata týkající se vašeho předešlého vztahu. Dávejte si ale pozor na to, abyste podobný druh konverzace neunáhlili. Bude totiž nejlepší, když budete s vývojem a koncem předešlého vztahu srovnaní a nebudete si vybíjet silné negativní emoce na novém partnerovi. Snažte se vždy o konstruktivní a otevřené rozhovory, které vás posunou dál.

A ZDE ČTĚTE, JAKÝMI VZTAHOVÝMI PERIPETIEMI SI PROŠLI TŘEBA WILLIAM A KATE!

Nejčtenější články