Close search

Trýznit tělo, opustit dům, jíst syrové maso nebo se nemýt. Někteří herci dokážou udělat pro roli i nemožné

20th Century Fox Zdroj: 20th Century Fox

Hollywoodští herci si neužívají pouze slávy a pozornosti svých fanoušků. Do některých rolí investují skutečně velké množství sil, aby divákům dokázali předat pocity a emoce, které jejich postava prožívala. Kteří herci jsou skutečně oddáni svému řemeslu a pro roli jsou schopni zajít i velmi daleko?

Natalie Portman, Černá labuť

Ztvárnění své role Niny a zároveň baletní tanečnice ve filmu Černá labuť věnovala herečka mnoho hodin přípravy. Portman trénovala celý rok před začátkem natáčení s bývalou baletní tanečníci Mary Helen Bowers. Její příprava na roli byla opravdu tvrdá, Portman musela cvičit šest dní týdně osm hodin v kuse. K tomu ji ještě Bowers přidala hodiny posilování. A vše proto, že se Portman rozhodla ztvárnit postavu Niny osobně i během tance na jevišti. Za svůj výkon herečka následně získala zlatou sošku Oscara.

Adrien Brody, Pianista

Strhující příběh židovského pianisty během druhé světové války donutil herce Adriena Brodyho vynaložit mnoho sil, aby tento příběh ztvárnil důvěryhodně. Herec se proto rozhodl opustit svůj byt v USA, prodat auta a přestěhovat se do Evropy, kam přijel jenom se dvěma kufry. Údajně vše proto, aby alespoň vzdáleně dokázal pocítit to nepohodlí, kterým musela projít i jeho postava. Zhubl 14 kilogramů během šesti týdnů, měl lekce hraní na piano a učil se správnému dialektu.

Leonardo DiCaprio, Revenant Zmrtvýchvstání

Slavný americký herec Leonardo DiCaprio si za svoji roli Hugha Glasse v tomto filmu konečně vysloužil zlatou sošku Oscara. DiCaprio bral přípravy na roli velmi vážně, a proto například jedl syrové maso, i když je vegetarián. Nebo sám plaval v ledové říční vodě v průběhu natáčení, aby své tělo i mysl udržoval v neustálém napětí. DiCaprio uvedl, že ve filmu je vidět jeho skutečná a přirozená reakce na syrové maso. „Je to skutečné, proto se to Alejandro González Iñárritu rozhodl ve filmu nechat.“

Rooney Mara, Muži, kteří nenávidí ženy

Mara se postavila ke ztvárnění oblíbené postavy Lisbeth Salander velmi zodpovědně, jelikož nechtěla, aby fanoušci literární předlohy byli zklamáni. Herečka si nechala udělat skutečné piercingy, které měla postava, odbarvila si obočí, ostříhala vlasy a shodila kilogramy (podobně jako její předchůdkyně Noomi Rapace ve verzi režiséra Opleva).

Režisér David Fincher chtěl herečku, která se naplno převtělí do oblíbené postavy. Mara si spolupráci s režisérem velmi pochvalovala, podle jejích slov Fincher udělal vše pro to, aby se mohla věnovat pouze své roli Lisbeth.

Shia LaBeouf, Železná srdce

Americký herec LaBeouf se rozhodl zcela ponořit do své role ve snímku Železná srdce. Udělal si tetování, která měla jeho postava a stal se dokonce asistentem kapitána na vojenské základně po dobu jednoho měsíce. Během natáčení se herec také údajně vůbec nemyl, jelikož to byly přesně ty podmínky, kterými si musely projít postavy ve filmu.

Kteří herci udělali pro svou roli vše? PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články