Close search

Herec Simon Pegg popsal závislost na alkoholu: Démony nezaženete, musíte je udržet na uzdě

Archiv Zdroj: Archiv

Britský herec a komik Simon Pegg (49), známý například z hororové komedie Soumrak mrtvých, v otevřeném rozhovoru přiznal, že jeho svět se neskládá jen z úspěšné kariéry a rodinného života. Závislost na alkoholu ho před časem ovládla do takové míry, že musel vyhledat odbornou pomoc. Jeho zpověď může být inspirací pro ty, kteří rovněž bojují s alkoholismem.

Simon Pegg je profesionál, kterého diváci mohou znát díky filmům Soumrak mrtvých, Na konci světa nebo Mission Impossible III. Právě během natáčení akčního trháku s Tomem Cruisem v roce 2006 měl Pegg skutečně velký problémy s pitím. Jak nyní uvedl v otevřené zpovědi pro časopis GQ, jeho problémy byly natolik silné, že dokonce musel použít soudní příkaz, aby se zprávy o nich nedostaly na veřejnost.

Pegg se před více než deseti lety musel střetnout s několika zákeřnými problémy - trpěl depresemi a pomoc hledal v pití. Záhy ale přišel na to, že alkohol jeho situaci jen zhoršoval. Podle Pegga se lidé nemohou v žádném případě spoléhat na alkohol jako na dlouhodobé řešení svých potíží. "Vždy totiž nastává chvíle, kdy alkohol vyprchá a vy potřebujete další a další dávku. Takže s něčím takovým, jako je alkohol, ve výsledku budete vždy pod vlivem," uvedl.

Nejhorší chvíle

Herec nyní přiznal, že na skutečné dno dopadl v roce 2010, kdy se účastnil v americkém městě San Diego velkého komiksového a filmového festivalu Comic-Con. I když už se v té době snažil s alkoholem bojovat a své problémy si plně uvědomoval, přišlo mu na mysl, že "troška pití" by mu přece jen dokázala zlepšit náladu. "A pak jsem se ocitl v situaci, kdy jsem ztratil telefon, seděl na zemi a jedl kus nějaké pizzy. Když jsem se nakonec dostal domů, moje manželka Maureen poznala, že jsem pil. A já si uvědomil, že potřebuji pomoc," svěřil se Pegg pro magazín GQ.

Podstoupil úspěšnou léčbu. A svěřil se, že najednou se mu začalo dařit - jako by si svět uvědomil, co se mu podařilo překonat, a začal ho povzbuzovat. "Na tom se shoduje i více lidí, se kterými jsem mluvil a kteří měli problémy s alkoholem. Možná je to tím, že si uvědomíte, proč vlastně pijete," sdělil Pegg.

Přiznává nicméně, že si dodnes nemyslí, že by se mu někdy vůbec podařilo překonat veškeré problémy. "Uvědomuji si, že deprese je pořád tady. Nehledě na to, co dělám, nemyslím si, že se mi někdy podaří zahnat veškeré démony. Můžu je jen držet na svém místě."

Vážná nemoc

Alkoholismus je velmi zákeřnou nemocí, která se projevuje pravidelnou, dlouhodobou a nadměrnou konzumací alkoholických nápojů. Při této závislosti dochází u člověka k poruše sociálních, duševních a somatických funkcí. Pro závislé jedince je typická nutnost konzumace alkoholu, kdy při jeho absenci dochází k fyzickým projevům jako nevolnosti, třesu, nervozitě, agresivitě.

Lidé, kteří trpí touto nemocí, po alkoholu skutečně touží a mají potřebu pít a zvyšovat dávku, aby opětovně dosáhli stejného účinku a pocitu "blaženosti". Alkoholici mají potřebu toto pití konzumovat a sami nemohou přestat ani se zastavit. Mnohdy jedincům závislým na alkoholu pomůže jen odborná péče a léčba.

PODÍVEJTE SE V NAŠÍ GALERII NA HERCE SIMONA PEGGA, KTERÝ BOJOVAL SE ZÁVISLOSTÍ NA ALKOHOLU.

Nejčtenější články