Close search

Miliardář se chlubil útěkem před pandemií na jachtě. Po vlně kritiky znepřístupnil účet na Instagramu

Flickr.com Zdroj: Flickr.com

Sedmasedmdesátiletý David Geffen je sice úspěšný obchodník, producent a filantrop, ale když teď celý svět tleská vyčerpaným zdravotníkům v první linii boje s koronavirem, stačilo několik příspěvků, a dobré jméno má na nějakou dobu pryč.

Jmění Davida Geffena aktuálně dosahuje 7,5 miliardy dolarů (asi 187,5 miliardy korun), co z něj dělá jednoho z nejbohatších lidí v zábavním průmyslu. Na začátku osmdesátých let založil hudební vydavatelství, pod jehož hlavičkou vycházely hvězdy jako Elton John, Cher, Sonic Youth nebo Aerosmith, později se Stevenem Spielbergem a Jeffrey Katzenbergem založil filmové studio DreamWorks SKG. Geffenovo jméno tvořilo poslední písmeno názvu.

Má za sebou ohromně úspěšnou kariéru, vydělal hodně peněz a když si v roce 2010 koupil druhou polovinu jachty Rising Sun, kterou předtím vlastnil na polovinu s Larry Ellisonem z Oracle, finální účet za plavidlo byl 590 milionů dolarů (14,7 miliardy korun).

Izolace terčem hejtu

Vyhýbám se koronaviru izolací na Grenadinách," napsal Geffen v sobotu na svůj instagramový profil a vyjádřil naději, že jsou všichni ostatní v pořádku. Na svojí 138 metrů dlouhé jachtě, jednom z nejluxusnějších plavidel na světě, je na cestách po Karibiku od listopadu. K dispozici má kino, fitko nebo dobře zásobenou vinotéku. V minulosti hostil třeba Baracka Obamu, Jeffa Bezose, Oprah Winfrey, Leonarda DiCapria nebo Toma Hankse.

A tohle byl jeden z klasických postů - luxusní jachta, zapadající slunce, hezká scenérie...

Jenže to vypálilo úplně jinak. Lidi pobouřilo, že zatímco svět se potýká s pandemií koronaviru, dochází mu prostředky, síly a někdy i naděje, on si užívá. I kvůli tomu Geffen včera svůj instagramový profil uzavřel pro veřejnost. Možná se vrátí zpátky, až se to celé přežene. Do té doby bude křižovat Karibik a užívat si v tichosti. Tak jako Roman Abramovič, který na své jachtě Eclipse brázdí stejné vody.

Na smazané posty Gavida Geffena se můžete podívat v GALERII:

Nejčtenější články