Close search

Luxusní sídla, která nikdo nechce: Proč nelze prodat dům Michaela Jacksona?

archiv Zdroj: archiv

Vlastnit lukrativní a drahou nemovitost se nemusí vždy vyplatit. Nejenže se mnohdy jedná o velkou počáteční investici, ale také údržba honosného sídla může měsíčně vyjít na hodně velké částky. Takovou nemovitost pak často nezachrání ani fakt, že ji vlastnila celebrita nebo známý podnikatel. Které luxusní nemovitosti mají majitelé problém prodat? 

Nehledě na to, že je mnoho zájemců, kteří by chtěli vlastnit luxusní nemovitost na prestižní adrese, existují sídla, která je hodně těžké prodat. Někdy hraje roli stav domu, jindy se může jednat o špatnou oblast nebo dokonce reputaci majitele. Vlastníci jsou poté nuceni slevit ze svých vysokých nároků a prodávat svůj majetek za mnohem nižší cenu.

Michael Jackson

Jedním takovým příkladem je neblaze proslulý domov zesnulého popového zpěváka, Michaela Jacksona. Majestátní sídlo se po dlouhé přestávce v roce 2019 opět vrátilo na seznam luxusních sídel na prodej. Přestože se jedná o domov popové legendy, jehož umění milovaly miliony lidí po celém světě, je dům skoro nemožné prodat. Okázalý ranč, který dlouhé roky nesl název Neverland, makléři přejmenovali na Sycamore Valley Ranch a nyní se prodává i mnohem levněji. Jeho cena klesla ze 100 milionů dolarů (asi 2,25 miliardy korun) na 31 milionů dolarů (700 milionů korun). Podle odborníků je prodej nemovitosti tak problematický kvůli jeho špatné reputaci. S domem se totiž pojí i vyšetřování, jelikož  Michael Jackson čelil obvinění z údajného zneužívání malých dětí.

Michael Jordan

Ukazuje se, že i když jste legendou a jedním z nejslavnějších hráčů basketbalu na světě, nemusí vám to vždy zaručit výhodný a rychlý prodej vaší nemovitosti. S tímto problémem se již dlouhé roky potýká i Michael Jordan. Cenu svého honosného domu ve státě Illinois tak musel už několikrát snižovat. V roce 2012 za svoji nemovitost původně požadoval 29 milionů dolarů (podle aktuálního kurzu 649 milionů korun). O pět let později šel s cenou ještě níž a za svůj dům chtěl 14,9 milionu dolarů (333 milionů korun). Dům by novému majiteli nabídl krásnou přírodu v okolí, vlastní kino i profesionální tělocvičnu, ale ani za zatím nejnižší požadovanou cenu – 13 milionů dolarů (293 milionů korun) – se jej nepodařilo zatím prodat.

Scott McNealy

Bohužel ani jméno a status známého amerického miliardáře a podnikatele Scotta McNealyho mu nepomohly prodat jeho extravagantní dům na pobřeží v kalifornském Palo Alto. Za svůj skutečně velký dvacetipokojový dům chtěl spoluzakladatel společnosti Sun Microsystems původně neuvěřitelných 100 milionů dolarů (2,25 miliardy korun), což byla nejvyšší částka v okolí. Nyní ale technologický gigant musel s cenou dolů. Své sídlo se rozhodl prodat za 50 milionů dolarů (1,13 miliardy korun).

Paul Fireman

S podobným problémem se musel potýkat i miliardář a podnikatel Paul Fireman. Muž, který stojí za slavnou značkou obuvi Reebok musel na svůj dům snů, který si postavil spolu se svojí ženou, poskytnout velkou slevu. I když se sídlo nachází ve velmi lukrativní čtvrti poblíž amerického města Boston, Fireman nemůže pro svoji nemovitost najít vhodného kupce. V roce 2016 se totiž dům snažil prodat poprvé a tehdy za něj požadoval 90 milionů dolarů (2 miliardy korun). Nyní ale cenu snížil o více než 1 miliardu korun, takže je velice možné, že sídlo již brzy najde nového majitele, jelikož nabízí nejen luxusní vybavení, ale i hvězdné sousedy jako modelku Gisele Bündchen.

NA NEPRODEJNÁ LUXUSNÍ SÍDLA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu