Close search

Slavní miliardáři hledají inspiraci v knihách: Které autory čtou nejbohatší lidé na světě?

Instagram Zdroj: Instagram

Mnozí úspěšní podnikatelé a miliardáři při budování svých nadnárodních společností čerpali inspiraci z knih, které si v dnešní době může koupit kdokoliv a nahlédnout do jejich textů. Dobré rady totiž potřebují i ti nejlepší vedoucí, takže pro které autory se rozhodli Jeff Bezos, nebo Bill Gates?

Vybudování úspěšné společnosti vyžaduje mnoho práce, dobrých nápadů a výrazných schopností lídra. Aby své společnosti udrželi na vrcholu, neváhají se mnozí podnikatelé někdy inspirovat u dalších talentovaných a nadaných osobností. Mnoho miliardářů přiznává, že kvalitní literatura hraje velikou roli jak v jejich životech, tak i při dosažení úspěchu. Které knihy tedy čtou nejbohatší lidé na světě?

Warren Buffett

Jak získávat přátele a působit na lidi, Dale Carnegie

Úspěšný investor a finančník, kterému se přezdívá „Věštec z Omahy“, je majitelem společnosti Berkshire a může se pochlubit majetkem v hodnotě 83 miliardy dolarů (1,9 bilionu korun). Mezi jeho nejoblíbenější knihy patří dílo Dalea Carnegie, Jak získávat přátele a působit na lidi. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších mezinárodních bestsellerů všech dob, a i když vyšel ve třicátých letech dvacátého století, jeho zásady stále platí. V knize se řeší otázky dobré komunikace a uplatnění se v pracovním kolektivu. Carnegie se například zabývá tím, jak správně jednat s obchodními partnery, nebo zvýšit svou popularitu. A vzhledem k tomu, že Buffett patří mezi nejúspěšnější podnikatele na světě, tyto rady nejspíš skutečně platí.

Jeff Bezos

Efektivní vedoucí, Peter Drucker

Zakladatel a CEO internetového gigantu Amazon, Jeff Bezos, je nejbohatším člověkem na světě. Výše jeho majetku se odhaduje na 111,3 miliardy dolarů (2,5 bilionu korun) a rozhodně nelze pochybovat o tom, že patří mezi skutečně schopné podnikatele. Knihou, ze které čerpá mnoho inspirace a různé praktické rady ohledně vedení firmy, je dílo Petera Druckera Efektivní vedoucí. Tato kniha se zaměřuje na kvalitativní hodnoty, které by měl každý vedoucí pracovník mít a také poskytuje doporučení, jak by se měli řídící zaměstnanci vysoké výkonnosti učit. Bezos také údajně jednou donutil všechny vedoucí pracovníky v americkém sídle Amazonu, aby si tuto knihu přečetli.

Bill Gates

Growth, Vaclav Smil

Zakladatel společnosti Microsoft a miliardář, Bill Gates, se proslavil svojí láskou ke kvalitní literatuře. O Gatesovi je známo, že se každý rok snaží přečíst alespoň 50 knih a každý den věnuje nejméně jednu hodinu svého času literatuře. Kanadský vědec a spisovatel českého původu, Vaclav Smil, patří mezi Gatesovy nejoblíbenější tvůrce. Gates se proto nedávno velmi pozitivně vyjádřil o jeho knize Growth, Gates si totiž cení Smilovy schopnosti kvalitně popisovat minulost a historii, ale zároveň se nezdržovat u detailů a vytvářet celkový obrázek konkrétního problému.

Larry Page

Můj životopis a moje vynálezy, Nikola Tesla

Slavný miliardář a spoluzakladatel společnosti Google, Larry Page, má v oblibě životopisnou knihu jednoho z největších vynálezců na světě, Nikoly Tesly. Page knihu poprvé přečetl ve svých 12 letech a údajně na konci začal brečet, jelikož pochopil, že mnohé projekty Tesly selhaly, protože tento génius nedokázal najít způsob, jak jejich vývoj financovat. Tento skutečný příběh prý Page naučil, že vědec by měl být i z části podnikatelem a rozumět otázce peněz, aby byl schopný své výtvory představit světu.

PODÍVEJTE SE NA MILIARDÁŘE, KTEŘÍ SE NECHALI INSPIROVAT SLAVNÝMI SPISOVATELI:

Nejčtenější články