Close search

Gisele Bündchen bojovala s úzkostí a někdy měla pocit, že zemře. Pomohlo jí zbavit se špatných návyků

Showpix.cz Zdroj: Showpix.cz

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen byla na vrcholu téměř dvacet let. Za oslnivou fasádou se ale potýkala s mnoha problémy.

Její Instagram (@gisele) sice není plný retušovaných fotek, ale i tak se na něm objevila nezvykle civilní a otevřená. A znovu promluvila svých zkušenostech s úzkostí a panickými záchvaty.

Milionová Gisele

Téměř polovinu života strávila čtyřicetiletá supermodelka na přehlídkových molech a před objektivy fotoaparátů. Objevila se na víc než 1200 obálkách magazínů po celém světě a uzavřela historicky nejhodnotnější smlouvu se značkou Victoria´s Secret, jejíž andílkem byla na začátku milénia.

Claudia Schiffer o ní říká, že je jediná zbývající supermodelka. Trend supermodelek zažil nejslavnější období v 90. letech, kdy se z jmen jako Cindy Crawford, Linda Evangelista nebo Naomi Campbell staly globálně známé tváře s milionovými honoráři.

Součástí dozvuku vlny supermodelek je i Gisele Bündchen. Než v roce 2015 odešla do důchodu, byla deset let nejlépe placenou modelkou světa. I proto se dnes její majetek odhaduje na 400 milionů dolarů. Jde o dvojnásobek příjmů jejího manžela, bývalé fotbalové superstar Toma Bradyho.

Stop špatným návykům

Z vlastní zkušenosti vím, že nic netrvá věčně. Někdy jemná připomínka, že špatné pocity nakonec zmizí, může fungovat jako maják naděje," píše Gisele na svém Instagramu. Dodává, že úzkost může člověka úplně pohltit a pak je potřebná podpora, aby se dokázal vymanit ze začarovaného kruhu starostí. V takových chvílích mohou pomoci rodina, přátelé a specialisté, ale také dýchací a meditační nástroje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gisele Bündchen (@gisele),

Slavná modelka se s potížemi potýkala už jako dvacetiletá, kdy byla pod tlakem, aby vypadala dokonale. Přirovnává to k životu ve vězení. Její ranní rutinou se stala káva, následovaná čtyřmi cigaretami, aby vůbec začala fungovat. Když se později zbavila těchto špatných návyků, povedlo se jí udržet záchvaty paniky a úzkosti na uzdě.

Místo toho, aby se před vstupem do výtahu opět dostavily problémy s dýcháním a pocity, že zemře, jako by se znovu nastartovala. Byť tato změna byla šokem pro její organizmus a vyústila do největší migrény jejího života, zlepšení životního stylu a vyřazení sladkých potravin z jídelníčku, mělo za následek redukci stavů úzkosti.

K tomu Gisele každé ráno vstává v 5:30, intenzivně medituje a věnuje se speciálním dýchacím technikám. A dodává, že tajemstvím skutečně šťastného života je prolomení touhy po dokonalosti.

Zdroje: instagram.com, dailymail.co.uk

Nejčtenější články