Close search

Dakota Johnson má za sebou půl života s depresí. Jak teď zvládá domácí izolaci?

Showpix.cz Zdroj: Showpix.cz

Dakota Johnson je dcera slavného hereckého páru Melanie Griffith a Don Johnson. S takovým zázemím paradoxně není lehké formovat si kariéru, když člověk nemá dostatek sebevědomí.

Třicetiletou herečku proslavil snímek Padesát odstínů šedi (2015) a jeho dvě pokračování. Od té doby je sice trochu mimo reflektorů, ale to neznamená, že by nic nedělala. Kromě hraní se pouští také do produkce a pro svého přítele Chrise Martina, respektive jeho skupinu Coldplay, režírovala klip ke skladbě Cry Cry Cry.

Na samotě

Dakota Johnson v nedávném rozhovoru pro ExtraTV promluvila o tom, jak se žije s depresí v domácí izolaci. Podle ní je těžké najít smysl života, když nemůžete trávit čas s přáteli a rodinou.

Dakota již od 14 let trpí depresemi. Kvůli povolání rodičů se často stěhovala, školu měnila sedmkrát. Nikdy neměla pocit, že někam patří. K tomu jí diagnostikovali poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).

Když se pak uprostřed pandemie octne doma, v izolaci od svých nejbližších, je to pro ni náročné dvojnásobně.

Všechen smutek světa

Jste doma, ale bez svých přátel, bez rodiny. Nejste schopni dělat věci, které vám připadají hodnotné a užitečné,“ otevírá se herečka. Přirovnává ten stav ke kostýmu deprese, s tím, že není úplně jasné, proč se tak cítí.

V pubertě bojovala s depresemi pomocí odborníků, ale pak se v tom naučila najít i něco hezkého. Doslova říká, že kvůli tomu cítí svět. „Myslím, že světem se neustále přelévá obrovská bolest a smutek. Takže je těžké se cítit úplně pozitivně každý den, když je svět teď smutný,“ říká.

Když nemá po ruce své obvyklé strategie, díky kterým se vyrovnává s depresí, klíčem jsou prý tato slova: „být laskavý k vašemu tělu, vašemu mozku a k sobě“. A pomáhají také meditace a pravidelné procházky.

Zdroj: insider.com

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu