Close search

Víme, který den je nejlepší pro váš kvalitní spánek. A budete překvapeni, proč!

Facebook.com Zdroj: Facebook.com

Jak kvalitní spánek máte vy? Cítíte se jinak vyspalí po pondělní či páteční noci? Vědci se otázkou ideální spánkového dne zabývali a přišli s překvapivým zjištěním! Nejlépe se vyspíte ve středu a důvody pro to jsou až banálně jednoduché

I přesto že v celosvětovém měřítku jsme obsadili čtvrtou příčku co do spokojenosti s kvalitou spánku, tak na medailové příčky je ještě co vylepšovat. Dle celosvětového výzkumu Cycle zaměřeného na kvalitu spánky nejde jen o celkový počet prospaných hodin. Kdy mnozí z nás se jistě mylně domnívají, že čím víc, tím líp. Důležitou roli zde hraje především naše biologické nastavení, které je dědičné.

Ideální čas, kdy bychom se měli ukládat do peřin, je mezi dvacátou hodinou až půlnocí. Ale neměli bychom se ke spánku nutit! Podle Dr. Allisona Sieberna, náměstka ředitele institutu Insomnia & Behavioral Sleep Medicine Program při Stanfordově univerzitě je pro lidi, kteří jsou noční sovy, jít spát velmi brzy přímo v rozporu s jejich fyziologií. A totéž platí pro ranní ptáčata, která by se snažila zůstat vzhůru dlouho do noci. Proto je nejlepší dobou, kdy jít na kutě, moment, kdy jsme velmi ospalí.

A pokud si chceme opravdu odpočinout, volme noc z úterý na středu. Vysvětlení je zcela jednoduché. Jde totiž o dny, kdy se držíme nejvíce svých každodenních stereotypů, což je pro kvalitní spánek nejlepší. Tuto noc většina z nás nikde neponocuje, navíc nám ještě zbyla nějaká energie z víkendu a nestihneme se dostat do plného pracovního stresu. Středa je prostě ideální spací den!

Takže pokud se každý týden necítíte ve formě, snažte se v noci u úterý na středu pořádně vyspat a uvidíte, že vám ten týden hned lépe uteče. A nezapomínejte na pravidelnost, ta svědčí vašemu tělu nejvíce!

Nejčtenější články