Close search

Marilyn Monroe: Hvězdného DiMaggia nechala osamoceného na líbánkách, svoji byli jen 274 dní

Wikimedia Commons/Macfadden Publications New York, publisher of Radio-TV Mirror, Public domain Zdroj: Wikimedia Commons/Macfadden Publications New York, publisher of Radio-TV Mirror, Public domain

Marilyn Monroe a slavný baseballový hráč Joe DiMaggio si řekli ano 14. ledna 1954. První trhliny ve vztahu se ale začaly objevovat už na líbánkách.

Byla to romance jako z filmu. Joe DiMaggio, vysoký a pohledný miláček nejen sportovní části národa, si získal srdce krásné a okouzlující hollywoodské hvězdy Marilyn Monroe. Co se mohlo pokazit?

Marilyn Monroe a Joe DiMaggio před oltářem

V roce 1952 požádal Joe DiMaggio, hvězda New York Yankees, svého známého, aby mu domluvil večeři s Marilyn Monroe. Blond modelka se tehdy pomalu začínala etablovat jako herečka a měla za sebou vedlejší role ve filmech Asfaltová džungle (1950) nebo V osidlech noci (1952).

Média se okamžitě začala jejich vztahu věnovat, přestože se Monroe a DiMaggio raději drželi v ústraní a trávili večery doma, nebo ukrytí před zraky veřejnosti v soukromém boxu DiMaggiovy restaurace. I svatbu, ke které došlo 14. ledna 1954 na radnici v San Francisku, chtěli původně udržet pod pokličkou. Ale Monroe se o ní zmínila někomu ze svého filmového studia, kdo to následně prozradil tisku. A senzace byla na světě.

Jenže už krátce poté se ve vztahu objevily první trhliny. V průběhu líbánek v Japonsku byla Monroe požádána, aby odcestovala do Koreje a vystoupila pro americké vojáky. Souhlasila a nechala svého nového manžela samotného v Zemi vycházejícího slunce...

Další rozvod Marilyn Monroe

Pro Marilyn Monroe to byl v pořadí druhý z celkem tří sňatků. A šlo také o její nejkratší manželství. Když se z přerušovaných líbánek vrátili zpátky do Ameriky, DiMaggia začal štvát obraz jeho manželky jako sexuálního symbolu. Rostlo v něm napětí a památný je třeba jeho výbuch na natáčení snímku Slaměný vdovec (1955) v září 1954. Monroe zrovna točila slavnou scénu, ve které stojí nad mříží newyorského metra a vzduch jí zvedá sukni. Kolem byli kromě štábu a zvědavých kolemjdoucích také novináři, které zavolal režisér Billy Wilder, aby zajistil snímku publicitu. Dav bouřlivě jásal a DiMaggio v zákulisí zuřil.

Hned v říjnu, pouhých 274 dní po svatbě, následoval rozvod. Monroe před soudem obvinila svého manžela z „duševní krutosti“. V roce 1956 se provdala za dramatika Arthura Millera, ale jejich manželství vydrželo jen pět let. Herečka to nenesla dobře a krátce poté byla přijata na psychiatrickou kliniku.

Byl to DiMaggio, kdo zajistil její propuštění a vzal ji do jarního tréninkového kempu Yankees na Floridě, kde si měla odpočinout a relaxovat. Přestože se začaly šířit zvěsti o jejich novém sňatku, prý zůstali jenom dobrými přáteli. Marilyn to už ale nepomohlo a 5. srpna 1962, ve věku 36 let, zemřela na předávkování. DiMaggio zařídil pohřeb a až do své vlastní smrti v roce 1999 jí několikrát týdně nechal posílat růže na hrob v Los Angeles.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Marilyn Monroe
History.com: Marilyn Monroe marries Joe DiMaggio

Nejčtenější články