Close search

Chcete získat lepší práci? Vyhněte se těmto chybám v životopisu

Pixabay Zdroj: Pixabay

Při hledání nové práce není vůbec jednoduché přesvědčit potenciálního zaměstnavatele, že jste tím nejlepším kandidátem. Výběrová řízení mají ke všemu v dnešní době hned několik kol a probojovat se mezi velkou konkurencí vyžaduje dobrou strategii. Velkou roli u uchazeče o zaměstnání hraje správně sestavený životopis. Proto je důležité vědět, jakým chybám se při jeho sepisování zcela určitě vyhnout.

Pečlivě připravený životopis dokáže personalistovi představit vaše dobré stránky a poukázat na vaše schopnosti nebo na zájem o pozici. Avšak nehledě na to, jak velké můžete mít pracovní zkušenosti, nebo znalosti, několik nevhodný poznámek dokáže zničit i to nejlepší CV. Takže, jestli se zbytečně nechcete připravit o vysněnou práci, tyto chyby ve svém životopise nedělejte.

Špatná fotografie

Životopis, který zasíláte do společnosti vás má potenciálnímu zaměstnavateli představit jako schopného a kvalitního pracovníka. Takže pokud se rozhodnete k němu přidat i svoji fotografii, rozhodně se vyhněte snímkům, které by vás mohly zbytečně diskreditovat. Fotografie z večírku, u vánočního stromečku, nebo dokonce z dovolené mohou sice být hezké, ale jsou zcela neprofesionální. Vyberte si jednoduchý snímek, který bude mít neutrální pozadí.

Osobní informace

Je už dávnou minulostí pravidlo, které určovalo, že uchazeči o zaměstnání musejí do svého životopisu uvádět své osobní informace jako adresu, věk, zdravotní stav, nebo rodinný status. Tyto informace nemusíte personalistovi ve svém CV poskytovat, takže bude zcela nejlepší, když se jim vyhnete. Zaměstnavatel by měl totiž posuzovat vaše pracovní schopnosti a zkušenosti a ne například věk.

Nevhodný email

Může se to sice zdát jako maličkost, ale CV je dokument, pomocí kterého se prezentujete v profesní sféře a tím pádem by tomu měl odpovídat i jeho obsah. V dnešní době je nutnou součástí každého životopisu emailová adresa, ale dávejte si pozor, jaký kontakt uvedete. Pokud máte starý email s názvem, který například obsahuje zdrobněliny nebo nevhodná slova, rozhodně jej do životopisu nepište.

Gramatické chyby

Ve chvíli, kdy se ucházíte o zaměstnání, si dejte záležet na tom, aby váš životopis neobsahoval žádné gramatické chyby. Ty nejen že působí neprofesionálně, ale mohou u vašeho případného zaměstnavatele vyvolat pocit, že jste si s přípravou svého CV nedali záležet a v tom případě vás pracovní pozice ani moc nezajímá.

PŘEČTĚTE SI V NAŠÍ GALERII, CO NENÍ VHODNÉ PSÁT DO SVÉHO ŽIVOTOPISU:

Nejčtenější články