Close search

Jak žijí slavní miliardáři? Utrácejí za luxusní sídla i soukromí

Sotheby's International Realty Zdroj: Sotheby's International Realty

Mnozí dnešní miliardáři získali svůj majetek díky vybudování technologických gigantů, i když záčátky pro některé z nich byly velmi krušné a nejisté, kdy práce v garáži a kancelář místo domu byly skoro samozřejmostí. Nyní se zakladatelé celosvětově známých firem mohou pochlubit skutečně honosnými sídly.

Každému vyhovuje něco jiného a to platí i o bohatších lidech světa. Mnozí z nich při výběru svého obydlí rozhodně nešetří a pořizují si domy, které jsou nejen velké, ale i zajímavé.

Život mimo Microsoft

Zakladatel technologického gigantu Microsoft, Bill Gates, má jednu z nejzajímavějších nemovitostí na světě. Jeho dům se nachází ve státě Washington, jmenuje se Xanadu 2.0 a jeho odhadovaná cena je 154 milionů dolarů (3,5 miliardy korun). Nemovitost manželů Gatesových je skoro stejně známá jako její majitelé, jelikož nabízí mnoho technologických vymožeností, počítač řídí celkový chod domu a v některých místech má miliardář místo tapet monitory, které mu každý den mohou ukazovat různé zajímavé výjevy z celého světa.

Facebook a soukromí

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se proslavil nejenom jako jeden z nejmladších miliardářů na světě, ale také svojí touhou po velkém soukromí. Může to znít jako paradox, ale člověk, který stojí za jednou z nejrozšířenějších sociálních platforem, je se svou ženou Priscillou ochoten utratit nemalé peníze za to, aby měli s rodinou vytoužený klid. Zuckerberg, který žije se svou rodinou v kalifornském městě Palo Alto, utratil za svůj dům sice jenom 7 milionů dolarů (156 milionů korun), ale dalších 45 milionů dolarů (1 miliarda korun) dal za přilehlé nemovitosti, aby měl jistotu, že nebude mít problémy s nepříjemnými sousedy. Zuckerberg si také údajně koupil velkou část havajského ostrova za odhadovaných 100 milionů dolarů (2,23 miliardy korun), kde plánuje pro svoji rodinu postavit honosné letní sídlo.

Luxusní Tesla

Podnikatel a zakladatel společnosti Tesla, Elon Musk, se také může pochlubit vytříbeným vkusem a luxusním sídlem, které si pořídil za 17 milionů dolarů (380 milionů korun) v losangeleské čtvrti Bel Air. Tato nemovitost nabízí svému majiteli přístup do místního country klubu, vlastní posilovnu, tenisový kurt, sedm ložnic a devět koupelen. Podle dostupných informací ale Musk nevkročil do neznáma, když si tuto nemovitost pořizoval, před koupí údajně již v tomto domě žil tři roky se svými pěti syny.

Skromný Apple

Nyní šéf a guru společnosti Apple Tim Cook má ale k nemovitostem a luxusu trochu jiný přístup. I když by si rozhodně jako CEO jedné z nejznámějších společností na světě mohl dovolit skutečně luxusní sídla, Cook si místo toho v roce 2010 pořídil dům v kalifornském Palo Alto za 2 miliony dolarů (45 milionů korun). Cook svůj celkem skromný výběr objasnil skutečností, že rád zůstává nohama na zemi, aby nikdy nezapomněl na svůj původ a kořeny.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA DOMY A MAJETKY ZNÁMÝCH MILIARDÁŘŮ!

Nejčtenější články