Close search

Auto z bílého zlata i hřebec za miliony: Jak utrácejí své peníze arabští princové?

Instagram Dubai Duchess Zdroj: Instagram Dubai Duchess

Dubajský vládce a starosta Muhammad bin Rashid Al Maktoum koupil v září na anglické výstavě 10 koní v hodnotě neuvěřitelných 16 milionů dolarů (360 milionů korun). Pro představitele jednoho z nejbohatších národů světa to však není žádná velká útrata. Mnozí východní princové a šejkové dokáží zaplatit miliony dolarů bez mrknutí oka. Jaké extravagantní věci si tito bohatí lidé kupují?

Prezentace a podpora svého statusu je pro obyvatele Spojených arabských emirátů velmi důležitá a koneckonců ne jenom pro ně. Mnoho miliardářů z Blízkého Východu s velkou oblibou ukazuje své bohatství celému světu například prostřednictvím sociálních sítí. V dnešní době je znám i pojem „Rich kids of Dubai“ (Bohaté děti z Dubaje), který pojímá extravagantní život a nadstandardní příjmy a útraty za ty nejluxusnější produkty na světě. Za jaké předměty luxusu jsou tedy schopni šejkové utratit nemalé peníze?

Náročný plnokrevník

Koupě závodního hřebce není rozhodně levnou záležitostí a dovolit si ji nemůže zdaleka každý. Tato fráze se však nevztahuje na dubajského emíra Muhammada bin Rashid Al Maktouma, kterému se pouze během letošního září podařilo na koňských dostizích ve Velké Británii utratit za 10 statných plnokrevníků 16 milionů dolarů. Přičemž pouze jeden hřebec jej stál neuvěřitelných 4,3 milionu dolarů.

Všude zlato

Tento drahý kov patří mezi oblíbený doplněk mnoha šejků a bohatých arabských podnikatelů. V Dubaji ale ty nejbohatší klany pokročily ve své lásce o kousíček dál a zlato používají jako zcela běžný předmět domácí potřeby. V Dubaji totiž nejsou výjimkou zlaté kryty na mobilní telefony, pozlacený porcelán nebo dokonce bílým zlatem pozlacené celé auto Mercedes McLaren SLR.

Zlaté ATM

Pokud by vám ale nestačily zlaté talíře a auta, můžete směle vyrazit ke zlatému bankomatu společnosti ATM. Tam si totiž kromě klasických bankovek můžete pořídit svoji vlastní zlatou cihličku.

Nejdražší cupcake

Pokud byste ale chtěli mít trochu toho zlata v hrdle a ke zpěvu nemáte předpoklady, můžete si zajít do proslavené restaurace Bloomsbury's Cupcakes Store, kde si můžete dát jejich slavný košíček s názvem Golden Phoenix, který obsahuje plátky skutečného 24 karátového zlata.

Přepych na každém kroku

Nejde samozřejmě nezmínit, že součástí života mnoha šejků a členů jejich rodin jsou ty nejluxusnější předměty, které lze vůbec za peníze pořídit. Ať už se jedná o auta jako Bugatti, Lamborghini i na zakázku vyrobené vozy jako Mercedes Benz G55 AMG nebo šperky v hodnotě desítek milionů, to vše lze najít v Dubaji a Spojených arabských emirátech. Místní obyvatelé, kteří se těší mnohamiliardovému majetku, vědí, jak své peníze utrácet a rozhodně se toho nebojí, pokud podobná koupě podpoří jejich status na veřejnosti.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA TENTO LUXUS A PŘEPYCH:

Nejčtenější články