Close search

5 věcí, které dělá ve spánku každý z nás, ale nemá o nich tušení!

Profimedia.cz Zdroj: Profimedia.cz

Nenajdete na svět nikoho, kdo by neměl rád spánek a zároveň ho nepotřeboval ke svému životu. Bez spánku bychom neměli dostatek energie a nemohli si užívat každodenních radostí života. Během této životadárné činnosti ovšem každý z nás dělá těchto pět věcí, a přitom o tom ani neví!

1. Masturbace a orgasmus

Mnozí pánové se po ránu budí s erekcí a některé šťastnější dámy v noci dokonce probudí orgasmus. Během spánku nám naše tělo dopřává pěkně hříšné fantazie a mnozí z nás nevědomky během noci masturbují. Hrstka jedinců navíc trpí tzv. sexsomnií ve spánku. Užijí si během noci sex se svým partnerem, ale ráno si vůbec nic nepamatují.

2. Paralýza

Je vědecky dokázáno, že paralýzou trpíme během REM fáze spánku (kdy mrkáme a máme nejsilnější sny). Naše tělo nás tak chrání, abychom ve skutečnosti nevyváděli to, co v našich snech. Navíc, pokud se během této fáze probudíte, nemůžete se ještě pár vteřin hýbat. Paralýza stále trvá. Je to děsivé, ale můžeme být rádi, že se během noci nikam nerozeběhneme.

3. Skřípání zuby

Odborně se tato porucha bruxismus a trpíme ji v důsledku nadměrného stresu, strachu nebo spánkové apnoe. Pokud je tento jev dlouhodobý, můžeme si trvale poškodit chrup. Tuto poruchu nejčastěji odhalí zubař, který nám následně doporučí léčbu.

4. Hubnutí

Během spánku tělo nejlépe spaluje! Nejenom, že si odpočineme, ale zároveň hubneme. No není ten spánek úžasný?

5. Mozek třídí informace

Během celého dne na nás působí nepřeberné množství vjemů a vstřebáváme najednou tisíce informací. Mozek toho má opravdu moc, ale neodpočine si ani během noci. Zatím, co naše tělo odpočívá, tak mozek třídí získané informace a zbytečné jednoduše maže. Během spánku také dokáže vylučovat nebezpečné toxiny z těla.

Nejčtenější články