Close search

Znáte trend High School Sweethearts? Páry radí, jak přežít lásku z mládí

Pixabay Zdroj: Pixabay

Mládí a zamilovanost k sobě prostě a jednoduše patří. Hormonální změny otevírají adolescentům dveře k mnoha objevům a jedním z nich je láska. Často se však pod tímto pojmem skrývají zcela nereálná očekávání a mnoho mladých párů ze střední školy se rozejde. Existují ale i výjimky, které potvrzují, že takto mladá láska dokáže ustát desítky let. Ve Spojených státech amerických a Anglii se jim říká High School Sweethearts.

Tento pojem je v zahraničí velice známý, ale nevztahuje se jenom na cizí země. I v České republice je mnoho partnerů, kteří se do sebe zamilovali ještě při studiu a v dospělosti pak spolu založili rodinu. Podle online serveru NY Times, který provedl rozsáhlý rozhovor s mnohými tzv. High School Sweethearts, je udržení takového vztahu zcela reálné. Jen páry musí vědět jak na to.

Podle manželů Mary a Lena Isensteinových, kteří se poznali ve věku dvanácti a čtrnácti let a vzali se v roce 1957, je pro vztah krajně důležité mít společné životní zájmy a cíle. Jinak to prý fungovat nebude. Gina a Joshua Edminsonovi, kteří jsou svoji od roku 2005 a poznali se ve věku šestnácti a sedmnácti let, zase říkají, že udržet takový vztah je velice náročné. Podle jejich názoru je to neustále práce a partneři to prostě nemohou vzdát.

Společné snahy a úsilí jsou ale jen začátek. Andi a Mark Farmerovi se poznali už v šesté třídě základní školy. Vzali se v roce 1985, když jim bylo něco málo přes dvacet let. Podle jejich slov je základem šťastného vztahu komunikace. Lidé by si měli říkat, co je trápí a z čeho naopak mají radost. Anna a Daniel Poppovi, kteří jsou manželé již třicet let, tvrdí, že ve vztahu jen láska nestačí. Z milenců se musí stát partneři.

Je mnoho rad, které dokáží manžele přivést ke štěstí a pomoci překonat krušné chvíle. Podle některých párů bývá ale zásadní přiznat své chyby a omluvit se.  

Nejčtenější články