Close search

Děti po císařském řezu mívají nemocná střeva. Jak je vyléčit bez pomocí léků?

pixabay Zdroj: pixabay

Poruchy střev mají různé symptomy. Jsou to třeba kožní vyrážky, akné, nedostatečná výkonnost a únava. Lidé, kteří se narodili císařským řezem častěji trpí na problémy se střevem a tím i těmito symptomy. Jak můžete tyto příznaky vyléčit bez pomocí léků?

Střevo jako původce nemocí

Lidé, kteří mají problém se střevem, nesnášejí produkty z kravského mléka, z pšenice, hodně pijí sladké neakoholické nápoje a dokonce mají sklon k epileptickým atakům v podobě závratí. Málokterý lékař ale vidí souvislost těchto problémů se střevem.

Děti po císaři jsou náchylnější

Děti po císařském řezu, to znamená děti, které nepřišly na svět porodními cestami, často trpí v prvních letech života slabě vyvinutým střevním prostředím. Nebyly dostatečně infikovány poševním hlenem s bakteriálními kmeny, které střevo potřebuje pro své zdraví.

Máte-li doma dítě, ať už přišlo na svět přirozeně nebo ne, a trpí střevními potížemi, aplikujte zhruba tříměsíční léčbu olejem z černého kmínu (dá se koupit na internetu nebo ve zdravé výživě) v kombinaci s přípravkem obsahujícím bakterie na bázi mléčné kyseliny - Serum Lactis. Tento jemný rostlinný preparát na játra předchází takovým střevním poruchám a ochrání mnoho dětí před užíváním léků v nejdůležitějším období vývoje střevní zralosti.

Léčba stravou

Vyhýbejte se podávání dítěti kravského mléka, poproste ho, aby celý den po douškách pilo teplou vodu a dávejte mu klíčky z vyklíčeného obilí. Dlouholetá zásadní nestravitelnost kravského mléka a pšenice je častým iniciátorem této skryté a nerozeznané střevní poruchy. Klinicky se potom léčí různými léky kožní onemocnění, syndrom vyhoření nebo epilepsie. Vzhledem k tomu, že jednoznačná diagnóza je obtížná, měl by nejdříve rozhodovat váš zdravý rozum.

Léčivá strava pro střevo je převážně většinou rostlinného původu. Chcete-li pocítit živou sílu obilí a léčebně ho využívat, musíte ho přimět k tomu, aby vyklíčilo. Jen tak se obilí obohatí o vitaminy E nebo B, které obilí obsahuje. V naklíčeném obilí stoupá obsah biologicky využitelného železa, vápníku, hořčíku a fosforu.

Nechte obilí vyklíčit

Udělejte pokus na okenním parapetu. Vezměte si porcelánovou misku, vložte do misky obilí ve třech vrstvách a přilijte pramenitou vodu. Zakryjte nádobu tenkou látkou. Při pokojové teplotě se na okně odehraje přírodní zázrak, který se bude určitě líbit dětem. Obilí vyklíčí malými výhonky. Musíte jenom dávat pozor na délku těchto klíčků. Jeden až dva centimetry, to je ideální délka pro sklizeň.

Klíčky jednoduše přimíchávejte dětem do ranního müsli, do tvarohu s ovocem a vlastně ho můžete dávat do každého jídla. Takto vhodná pro klíčení jsou i fazolová, hořčičná nebo řeřichová semínka. Svěží barvy budou přitahovat i nejzarputilejší odpůrce zeleniny a vy tím stonásobně prospějete střevnímu prostředí vašich dětí.

 

Nejčtenější články