Close search

Záhada Natalie Wood: Utonutí hollywoodské legendy dodnes nemá uspokojivé vysvětlení. Byl za tím žárlivý manžel?

Wikimedia Commons/Press photo, Public domain Zdroj: Wikimedia Commons/Press photo, Public domain

Natalie Wood hrála s Jamesem Deanem i Seanem Connerym a patřila k největším hvězdám své doby. Pak ji 29. listopadu 1981 našli utonulou daleko od jachty, na které trávila dovolenou s manželem a kamarádem.

Má to všechny znaky napínavé hollywoodské romance - patrně ne úplně fungující manželství, jachta, přitažlivý kolega a spousta alkoholu.

Výsledkem je nehoda, po které našli tělo jedné z nejslibnějších hereček Hollywoodu bez známek života, s mnoha modřinami a tváří dolů ve vodě.

Tragická smrt hvězdy

Před kamerou se Natalie Wood objevila již jako čtyřletá. Sice jen na několik vteřin, ale i to stačilo, aby tato příležitost naznačila její životní dráhu a otevřela další dveře. O necelé čtyři dekády později je z ní respektovaná herečka, která má na kontě třeba nominaci na Oscara za kultovní snímek Rebel bez příčiny (1955) s Jamesem Deanem.

Jenže pak došlo na tragický Den díkuvzdání, který v roce 1981 trávila na jachtě u kalifornského ostrova Catalina s manželem Robertem Wagnerem (který je s Natalií na úvodní fotografii) a hercem Christopherem Walkenem, s nímž právě natáčela sci-fi snímek Brainstorm (1983).

Není úplně jasné, co se tam stalo doopravdy. Faktem ale je, že Natalii Wood našli 29. listopadu v osm hodin ráno tváří dolů ve vodě. Na sobě měla noční košili a červenou péřovou bundu a byla asi 1,6 kilometru od jachty. Podle pitevní zprávy měla na těle a pažích modřiny a odřeniny na levé tváři, ale nepovedlo se zjistit, jak došlo ke zranění. Jestli jde o důsledek zápasu s někým, nebo vznikly, když se topila. Nedaleko ní byl malý nafukovací člun, jehož přítomnost se také nepovedlo vysvětlit. Hereččina sestra Lana tvrdila, že Natalie se celý život bála vody a nikdy by neopustila jachtu sama na malém člunu. Přesto byl případ uzavřen jako smrt v důsledku náhodného utonutí a podchlazení.

Kapitán míří na manžela

Zatímco se to dlouho považovalo za nehodu, policie Los Angeles v roce 2011 věc překlasifikovala a ve středu jejího zájmu se octl vdovec Robert Wagner. Může za to fakt, že kapitán jachty Dennis Davern po letech změnil výpověď. Potvrdil totiž hádku mezi herečkou a jejím manželem. Ona poté přemluvila kapitána, aby ji vzal na břeh, kde zarezervovala dva hotelové pokoje. A také si mu postěžovala na problémy v manželství. Davern vyšetřovatelům řekl, že Natalie pak změnila názor, rozhodla se vrátit na palubu a ráno uvařit snídani, aby hádku urovnala.

Robert Wagner ve své biografii Pieces of My Heart (Kousky mého srdce) napsal, že onoho večera rozbil láhev vína během hádky s Walkenem. K tomu mělo dojít poté, co si Natalie šla lehnout. Ale kapitán Davern říká, že Wagner rozbil láhev, protože jeho žena věnoval přílišnou pozornost Walkenovi. Říká, že Wagner za ní šel do pokoje a pak se ozvaly zvuky hádky a zápasu. Zaklepal na dveře, ale Wagner ho poslal pryč. Když se zjistilo, že Natalie není na palubě, Wagner prý zabránil kapitánovi rozsvítit světlomety a začít po ní pátrat.

Ani opětovné otevření případu a dodatek k pitevní zprávě, který už naznačoval, že herečka mohla být před utonutím napadena, ale nepomohlo najít viníka. Došlo jen ke změně příčiny úmrtí z náhodného utonutí a podchlazení na utonutí a další neurčené faktory.

Na nejzajímavější filmy Natalie Wood se můžete podívat do GALERIE:

Zdroje: usatoday.com, wikipedia.org

Nejčtenější články