Close search

Výpověď z práce? Skutečné důvody, proč lidé opouštějí zaměstnání

Pixabay Zdroj: Pixabay

Opustit svoji dosavadní práci vyžaduje někdy mnoho odvahy. Není totiž nikdy jasné, jak rychle se podaří najít náhradu nebo jestli to bude změna k lepšímu.

Skoro každý se jednou v životě dostane do bodu, kdy by nejraději svoji práci okamžitě opustil. Většinou tyto stavy vyprchají. Problémy, které jim předcházely se vyřeší a vztahy, které skřípaly, se napraví. Přesto existují lidé, kteří svoji touhu po okamžité rezignaci dotáhli do konce. A někdy byly důvody vskutku zajímavé.

Pracovní prostředí nemusí být vždy ideální. Různé povahy, názory, postoje a problémy jsou hned na světě. Jedním z nejčastějších důvodů, proč zaměstnanci opouštějí svoji práci, bývá nedostatečná podpora ze strany nadřízeného. Někteří také odcházejí, protože své okolí považují za nepřátelské.

Maminka místo manažerky

Najdou se ale i méně obvyklé případy, kdy žena opustila svoji práci kvůli příliš panovačné nadřízené. Vedoucí manažerka firmy totiž dala svým zaměstnancům jasně najevo, že od nich očekává vztah jako u rodičů s dětmi. Požadování absolutní poslušnosti a nekompromisní jednání ale do zdravého pracovního prostředí nepatří. Proto ani není divu, že po podobném jednání si zaměstnankyně vybrala dobrovolný odchod z firmu. Ve skutečnosti totiž neopouštěla svoji firmu, ale svoji manažerku.

Nadávky místo komunikace

Nadávky a ponižování nejsou v zaměstnání nikdy tou nejlepší cestou k řešení problémů. Podle statistik nepřátelské pracovní prostředí vévodí žebříčků důvodu, proč lidé opouštějí svá zaměstnání. Uvádí se také, že mezi největší problémy patří přímé útoky ze strany nadřízeného. Nejenže takové jednání vnímají zaměstnanci jako ponižující, otevírá také cestu k útokům ze strany kolegů. Člověk, kterého ponižuje šéf, se totiž stává jednoduchým terčem i pro ostatní.

Uzavřený klub

Složité pracovní prostředí nevytváří ale jenom nadřízený. Konflikty často vznikají i mezi kolegy a přitom se nemusí jednat jenom o přímé slovní útoky. Uzavřené kluby a menší skupiny, které lidé mají potřebu od školních let vytvářet, vznikají i v zaměstnání. Ať už se jedná o klub holčičí nebo klučičí, takové uskupení nikdy nevěstí nic dobrého. Zaměstnankyně jedné finanční firmy například uvedla, že se ocitla v prostředí, kde podle jejích slov kolegové dbali více na utváření vzájemných vztahů než na práci samotnou. Po následném vyčlenění z pánského kolektivu se tedy rozhodla raději změnit zaměstnání.

Práce z šéfova domu

Každá firma má jinou pracovní politiku a podřizuje fungování svým možnostem. Někdy ale nastávají kuriózní situace, které nutí zaměstnance k odchodu. Mezi takové patří i případ, kdy nadřízený řekl svým zaměstnancům, že místo kanceláře budou pracovat od něj z domu. Nelze se potom divit, že někteří pracovníci raději dali výpověď.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu