Close search

Vánoční hvězda jako symbol českého adventu nesmí chybět v žádné domácnosti

archiv Zdroj: archiv

Vánoční hvězda už nyní v obchodech připomíná blížící se Vánoce. Právě začátek prosince může být ideálním časem k jejímu nákupu. Obliba této krásné rostliny rok od roku stoupá a pro většinu českých domácností je symbolem blížících se Vánoc a období adventu.

Společnost Tesco letos pro své zákazníky připravila výběr hned z několika druhů a velikostí vánoční hvězdy včetně stále populárnější pozlacené verze. Květiny navíc pocházejí od českých pěstitelů. Vánoční hvězda si Čechy získala nejen jako nádherná dekorace, ale i jako dárek spojený s adventem a vánočními svátky, což potvrzují i prodejní čísla.

„Vánoční hvězda získává u našich zákazníků stále na větší oblibě. Zájem o tuto adventní rostlinu meziročně roste v řádu desítek procent,“ říká Václav Koukolíček, manažer komunikace ve společnosti Tesco. Největší oblibě se už tradičně těší klasická varianta ponzécie s červenými listy.

Pro ty, kteří hledají něco ještě svátečnějšího, přinášejí obchody Tesco pozlacenou variantu v květináči o velikosti 11 či 12 centimetrů. „Pozorujeme, že pozlacená vánoční hvězda z českých skleníků společnosti TU-Flor se za poslední roky stala trendovou záležitostí,“ dodává Koukolíček.

Česká květina na český stůl a podpora lokálních dodavatelů patří mezi základní pilíře podnikání společnosti Tesco.

„Vánoční hvězda se stala symbolem českých Vánoc, proto jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout tuto květinu výhradně od českých pěstitelů,“ uvádí Václav Koukolíček a tuto strategii potvrzuje i Roman Mičian, ředitel odbytového družstva CZ Flora, se kterým Tesco již několik let úspěšně spolupracuje: „Naším cílem je dodávat české květiny na český stůl.”

V obchodech Tesco najdou zákazníci sortiment vánočních hvězd již od poloviny listopadu. „Největší zájem o nákup ponzécií pozorujeme na konci listopadu a v prvních prosincových týdnech,” doplňuje Václav Koukolíček. Právě listopad, kdy ještě venkovní teploty nejsou příliš nízké, může být ideálním časem k pořízení vánoční hvězdy.

Dostatečná teplota uvnitř obchodů Tesco a ochranná obal zaručí bezproblémový přenos ponzécie domů. „Zákazníci se vůbec nemusí obávat, že by jim rostlinka do Vánoc nevydržela. Stačí ji uchovávat v teplotě okolo 20 stupňů Celsia a přiměřeně ji zalévat,” radí Roman Mičian.

Nejčtenější články