Close search

Tesco vytvořilo více než 1 000 dočasných pracovních míst, aby obsloužilo všechny zákazníky

Zdroj:

Více než 1 000 nových zaměstnanců začalo během posledních týdnů pracovat v obchodech Tesco v Česku. Mají pomoci uspokojit zvýšenou poptávku zákazníků po potravinách. Jedná se o okamžitou reakci společnosti Tesco na vzniklou situaci, kdy v rámci náborové kampaně začala nabízet pracovní pozice se smlouvou na dobu určitou. Tento masivní nábor i nadále pokračuje a pomáhá uspokojit enormní zájem zákazníků v obchodech i na Tesco online nákupech. Díky tomu je Tesco schopné poskytovat přístup k potravinám všem, kteří to potřebují a zároveň nabídnout dočasně práci těm, kteří o ni přišli.

Zaměstnanci Tesco pracují v těchto týdnech nepřetržitě, aby zabezpečili plynulé zásobování a doplňování zboží na obchodech pro všechny své zákazníky. Pro zajištění hladkého průběhu i za těchto mimořádných okolností zahájila společnost Tesco v posledních týdnech ve svých prodejnách ve střední Evropě svou vůbec nejrychlejší náborovou kampaň v dějinách. Tato okamžitá reakce společnosti Tesco má pomáhat rodinám, které čelí dočasné ztrátě zaměstnání v důsledku pandemie nejen v Česku, ale v celém středoevropském regionu.

Tesco obdrželo přibližně 1 900 žádostí od uchazečů v Česku, žijících především ve velkých městech, kteří se přihlásili na doplňování zboží, pikování a práci na pokladně. Průměrný věk uchazečů je lehce přes 30 let a jedná se o lidi původně zaměstnané v restauracích nebo obchodech. Doposud přijalo Tesco přes 1 020 nový zaměstnanců. Práci na nové pozici začínají úvodním proškolením a většinu věcí si následně osvojují už pod dozorem zkušenějších kolegů.

„Chci poděkovat celému týmu Tesco za obrovské nasazení při náboru a zaškolení tolika nových lidí v tak enormně krátkém čase a současně přivítat všechny nové kolegy. Díky úspěšné náborové kampani se nám podaří ochránit i nejzranitelnější skupiny našich kolegů, kterými jsou kolegové starší 65 let a těhotné. Těmto skupinám nabízíme možnost vzít si placené volno během pandemie. Situaci budeme nadále sledovat a pozice obsazovat i během následujících týdnů. Jsem hrdý na neuvěřitelnou soudržnost a všechno, co děláme, abychom obsloužili naše zákazníky v celé České republice,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.

Jednou z nově přijatých je i Pavla Stárková z Prahy, která pracovala jako kuchařka. Bezprostředně poté, co nám zavřeli restauraci z důvodu výjimečného stavu kvůli koronaviru, jsem začala hledat jinou práci. Přes svou známou jsem se dozvěděla o pracovních nabídkách v obchodech Tesco.“ V současnosti koordinuje Pavla pokladní zónu. Nová práce se jí natolik zalíbila, že v ní bude pokračovat i nadále a s vedením obchodu už je domluvená, že nastoupí natrvalo.

Nejčtenější články