Close search

Těhotná žena nemá menstruaci a další mýty a polopravdy o těhotenství. Přečtěte si pravdu!

archiv Zdroj: archiv

Jakmile se vaše okolí dozví, že jste v očekávání, budete to mít krapet složitější. Denně budete potkávat lidi, kteří vám chtějí sáhnout na břicho a najde se i spousta chytrolínů a radílků, kteří budou zaručeně vědět, co můžete a nemůžete během těhotenství dělat a jíst. Někdy to mohou být užitečné rady, ale většinou jsou to jen zažité nesmysly. Nenechte se tedy už od nich zviklat a přečtěte si pravdu!

Mýtus 1. - Těhotná musí jíst za dva

Na tohle velký pozor! Můžete si zadělat na pořádnou nadváhu. Neměla byste se samozřejmě trápit hlady, ale ani nezdravě přejídat. Jezte s mírou a hlavně zdravě.

Mýtus 2. - Těhotná žena nemá menstruaci

Je pravda, že velké procento žen menstruaci během těhotenství opravdu nemá. Její vynechání je také prvním indikátorem toho, že se něco děje. Ale existuje malé procento žen, které menstruují i během prvního trimestru, jedná se o tzn. falešnou menstruaci a jsou případy, kdy ženy dokonce menstruovaly celé těhotenství!

Mýtus 3. - Těhotenství trvá 9 měsíců

Učíme se to už ve škole, ale není to zcela pravda. Těhotenství ve skutečnosti trvá v průměru 40 týdnů. Miminka se rodí od 38. do 42. týdne těhotenství. Nepomůže vám v přesném výpočtu ani, když víte přesné datum a čas početí. Každý porod je zcela individuální. Nechme se tedy překvapit.

Mýtus 4. - Ani kapku alkoholu

To také není zcela pravda. Alkohol v malé míře dítěti neublíží. Nesmí se to s ním ovšem přehánět! Jedna sklenička červeného denně ale prokazatelně miminku neublíží.

Mýtus 5. - Těhotná nesmí létat

To není vůbec pravda! Létání dítěti nikterak neuškodí. V pokročilém stádiu těhotenství je dobré poradit se se svým lékařem.  

Mýtus 6. - Na začátku těhotenství musíte ležet

Je pravdou, že do třetího měsíce je nejvyšší procento samovolného potratu. Ale žena sama to ovlivnit nemůže. Proležet tedy první tři měsíce v posteli nic nevyřeší. Opatrnosti jistě není nazbyt, ale nic se opět nemá přehánět. Když plod první tři krizové měsíce přežije, je velká šance, že vydrží až do konce těhotenství.

Mýtus 7. - Po císařském řezu nemůžete rodit přirozeně

Tento mýtus jste již určitě slyšeli. Jestliže čekáte druhé dítě a první šlo císařem, nemusí to tak být pravidlem i u druhého. Pokud porod probíhá, jak má, nemusí k císařskému řezu dojít.

 

Nejčtenější články