Close search

Svět se distancuje od Michaela Jacksona: Módní dům Louis Vuitton stáhl své oblečení

HBO Zdroj: HBO

Módní dům Louis Vuitton se zřekl svého uměleckého nápadu a rozhodl se stáhnout z prodeje výrobky, pro jejichž vytvoření sloužil inspirací popový král Michael Jackson. Celá tato situace je další reakcí na nedávno odvysílaný dokument z produkce HBO Leaving Neverland.

Celosvětově proslulá módní značka Louis Vuitton do své kolekce podzim/zima 2019 zahrnula oblečení, které se inspirovalo Jacksonem. V létě tohoto roku chtěla produkty začít prodávat. Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy vyšel dokument z produkce HBO Leaving Neverland.

Dokument totiž zachycuje výpovědi mužů, kteří tvrdí, že je Michael Jackson jako malé děti zneužíval. Po odvysílání snímku se po celém světě spustily bouřlivé reakce. Lidé, kteří dokument viděli, se rozdělili na dva tábory. Jedni věří, že muži říkají pravdu, jiní nikoliv. 


Módní přehlídka, na které byly k vidění kousky inspirované popovým králem se odehrála přibližně týden předtím, než měl dokument premiéru. Společnost nyní tvrdí, že o snímku v době přípravy speciálních kousků, nic nevěděla. Přehlídka zahrnovala například produkty inspirované videoklipy Remember the Time, We ae the World, nebo Beat it. 

Nehledě na to, jestli jsou obvinění pravdivá nebo ne, se módní dům rozhodl, že takové oblečení prodávat nebude. A rovnou veškeré tyto výrobky stáhl. Virgil Abloh, který působí jako ředitel divize mužské módy pro společnost Louis Vuitton, uvedl, že si je plně vědom toho, jaké reakce dokument vyvolal a že v žádném případě nepodporuje jakékoli formy násilí na dětech. Podle jeho slov se značka rozhodla inspirovat Jacksonem, protože byl vynikajícím umělcem.  

Těmto dnům je evidentně konec a oblečení, které připomínalo legendární popové videoklipy, šlo do koše. 

Nejčtenější články