Close search

Střídáte často práci nebo se těžko zamilováváte? Nejspíš patříte k nejchytřejším lidem světa

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Vysoké IQ – dar, nebo trest? Jeho majitelé by se nejspíš přiklonili k obojímu. Na jednu stranu mohou lépe uspět v oblastech považovaných za prestižní, jako je např. věda. Na stranu druhou je může vysoká intelektuální úroveň limitovat v navazování vztahů, ať už společenských nebo intimních. Pokud zápasíte s těmito 6 nesnázemi, máte s velkou pravděpodobností záviděníhodný mozek.

1. Vyčerpává vás nezávazná konverzace

Géniové mívají zálibu ve věcech složitější povahy. K jejich koníčkům tak často patří věda, umění nebo třeba filozofie. Jenže to jsou oblasti, o něž lidé nad pivem sotva zavadí. Myslitelé netouží po ničem než po dušičce s nefalšovaným zájmem o kvalitní diskuzi, argumentaci a hloubkovou analýzu.

2. Mlčíte spíše než mluvíte

Nepálíte jednu myšlenku za druhou. Neunáhlujete se v pronášení názorů, dokud nezvážíte všechny možnosti. V důsledku toho vám déle trvá, než promluvíte. Uznání za tento přístup se však dočkáte zřídka – lidé na vás nahlížejí spíše jako na podivíny nebo těžké introverty.

3. Každá práce vás brzy začne nudit

Jste bystří, neunikne vám žádná mezera, kterou byste důmyslně nezaplnili. Mnoho šéfů však zůstává změnám uzavřena, a vás tak mrhání potenciálem brzy začne dusit. Ani v opačném případě se toho moc nemění. Učíte se tak rychle, že vám je ve firmě zanedlouho těsno. A musíte pryč.

4. Nemáte buňky k tomu započít akci

Myslitelům, jako jste vy, se těžko startuje motor. Do vašich myslí bez ustání vstupují nové a nové nápady a souvislosti. Chvíli vám tak trvá, než se rozhoupete k akci. Dnešní svět k vaší smůle ale přeje těm, co konají. A na vás tak může být pohlíženo jako na lenochy.

5. Společnost si myslí, že jste divní

Zdvořilostní konverzace vás vyčerpává. S odpověďmi si dáváte načas. Jednáte zřídka. To všechno vás staví do role uzavřených podivínů. A společnost vám to dává sežrat. To vytváří další tlak na vaše chování a násobí vaši rozpačitost v přítomnosti jiných lidí.

6. Zamilujete se těžko

Jednoduché věci vás neuspokojují. Prahnete po komplikovanosti, a to se nevyhýbá ani potenciálním partnerům. Stejně jako každý jiný podvědomě hledáte někoho sobě rovného. S vaším mozkem se ale výběr zužuje.

Nejčtenější články