Close search

Přichází Stranger Things, seriálový hit léta: Natáčelo se v hororovém opuštěném blázinci

Netflix Zdroj: Netflix

Popkulturní trháky osmdesátých let slaví v poslední době obrovský návrat. Moderní televizní a filmové hity vzdávají osmdesátkám hold a sklízejí nadšené reakce starších i mladších diváků. Mezi projekty, které chytře propojují historii se současností, patří například seriál Stranger Things, jehož třetí série vychází už za pár dní.

Seriál je směsicí hororu, sci-fi a thrilleru. Chytře kombinuje reference na slavná díla minulého století tak, že si každý divák snadno najde oblíbenou pasáž. Podívaná zároveň zaujme i diváka, který o Pánovi prstenů, Hvězdných válkách či slavných Kingových dílech v životě neslyšel, protože příběhová linka je sama o sobě dostatečně bohatá.

První řada Stranger Things byla vydána v červenci 2016. Děj se odehrával v 80. letech 20. století. Čtyři malí kluci (Mike, Lucas, Dustin a Will) nejsou ve škole zrovna oblíbení. Když se Will ztratí, celé městečko to ovlivní. Willovi tři kamarádi společně s dívkou Eleven se schopností telekineze a telepatie se ho vydávají hledat. Zjištění je děsivé - prsty ve zmizení má nestvůra z jiné dimenze.

První řada se bezprostředně po odvysílání zařadila mezi divácky nejoblíbenější seriály. V říjnu 2017 proto následovala druhá řada a nynější třetí, toužebně vyhlížená fanoušky, má premiéru už 4. července 2019.

Ověřené natáčecí lokace

Děj seriálu se opět odehrává ve fiktivním městečku Hawkins v americkém státě Indiana. Natáčení však probíhalo v Georgii. Budova bývalé psychiatrické léčebny v Atlantě posloužila jako prostory Hawkins National Laboratory, kde se v seriálu odehrávají pokusy na dětech. Lom v blízkosti již zmiňované Atlanty, který je oblíbeným rekreačním i natáčecím místem, můžeme vidět nejen ve Stranger Things, ale například také v seriálech Upíří deníky a Živí mrtví. 

Risk v podobě dětských herců

V obsazení můžeme vidět několik slavných jmen, například Winonu Ryder či Seana Astina. Jsou to herci, kteří jsou spjati s určitými kulturními reáliemi, na které je ve filmu odkazováno. Sean Astin ztvárnil jednu z hlavních rolí – Samvěda Křepelku - v trilogii Pán prstenů, a Beetlejuice či Vetřelce Winony Ryder snad není potřeba připomínat.

Hlavních rolí se ale ujali mimořádně talentovaní dětští herci. Při jejich výběru asistoval samotný Stephen King a po obsazení Millie Bobby Brown do role dívky s nadpřirozenými schopnostmi napsal na Twitter v překladu: "Přijde to jen mně, nebo jsou dnes dětští herci mnohem lepší než kdysi?".

POKUD STÁLE VÁHÁTE, JESTLI SI STRANGER THINGS OD NETFLIXU PUSTIT, PODÍVEJTE SE DO NAŠÍ GALERIE! 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu