Close search

Potlačujete své emoce? Zaděláváte si tím na problémy se štítnou žlázou

pixabay Zdroj: pixabay

V dnešní době je to snad nejvíce přetěžovaný orgán. Jelikož každý člověk má emoce a nepřetržitě se na nás odevšad valí spousta negativních až katastrofických informací, má štítná žláza, co dělat. Tento důležitý orgán totiž dostává nejvíce zabrat, když lidé své emoce potlačují.

Ženy jsou mnohem více citlivější než muži, tím u nich dochází k častému střídání emocí a  tělo je uzpůsobeno, aby vytvářelo více hormonů, aby mohlo tyto emoce zvládnout. V praktickém životě to vypadá tak, že žena se může během dne i několikrát rozbrečet kvůli problémům např. v partnerství, ale i přes tyto emoce dokáže chodit do práce, vařit, prát a start se o domácnost.

Oproti tomu, když pláče muž, tak už není schopný chodit do práce, starat se o své povinnosti, protože je narozdíl od ženy vykolejený z běžného života. Muž je nastavený tak, aby tvorba emocí nebyla tak častá, a tím je jeho štítná žláza zvyklá méně pracovat. Když se ale dostává do problémů, ve kterých se střídají časté emoce, tak může tento orgán vypovídat službu a přichází onemocnění. Jak u mužů , tak i u žen, se problémy se štítnou žlázou objevují často, když pracují například, jako učitelé, kde se nepřetržitě něco řeší.

Štítná žláza je také indikátorem, jak jsme na tom s partnerstvím a sexualitou. Když se člověk věnuje jenom sexu bez lásky, potom se objeví v hormonální oblasti jak u žen, tak i u mužů problémy, protože člověk opět násilně potlačuje své emoce. Tím, že se rozhodneme emoce ukrýt a potlačíme je, tím nepřestanou existovat.  

Jak to tedy funguje? Tělo si vyrobí hormony pro patřičnou emoci a odešle je k části těla, kde jsou zapotřebí. Naše vědomí ale nařídí, aby daná část těla hormony nepřijala. Štítná žláza se tedy opět pouští do práce a vyrábí nové a nové hormony, protože ty předešlé nezpůsobily požadovanou reakci. A tak je štítná žláza neustále v práci, ale bez odezvy a tím má pocit, že neplní své poslání na sto procent. Dochází tak k disharmonii mezi tělem a myslí.

V dnešní době se emoce moc nenosí a hodně lidí se přetvařuje, ukrývá je a potlačuje tak vlastní přirozenost. Pokud tedy emoce schováváme, sami se tím nervujeme a ubližujeme nejen štítné žláze, ale následně i žaludku a celému trávícímu traktu.

Štítná žláza nám tedy ukazuje, jak jsme na tom s emocemi a když ujedeme na zákazech a přísné sebekontrole, tak se ozve a zlobí. Stejně tak se ozve, když jdeme opačnou cestou a emoce stavíme nad všechno ostatní. Takový člověk se stává přecitlivělý a potřebuje  získat energii od jiných lidí. Jsou to takoví ti lidé, kteří podléhají svým negativním emocím, litují se a sají energii z druhých. Pozor bychom si měli dát i na přespřílišné pozitivní emoce - euforické stavy taky nejsou vyváženým stavem.

Štítná žláza tedy potřebuje ošetřovat především spontánností a otevřeností ze strany vědomí. Když člověk dokáže otevřít srdce ostatním, tak se sice občas rozpláče, ale určitě ho nikdo za to neodsoudí a naopak třeba pomůže otevřít srdce mnoha dalším lidem, kteří tak rovněž odlehčí své štítné žláze.

 

Nejčtenější články