Close search

Tajemství kohoutkové vody! Tato fakta byste neměli přehlédnout

Pitný režim je důležitý nejen v létě, které už je za humny, ale po celý rok. Právě dostatek vody totiž zajistí, že se vaše tělo bude moci dostatečně bránit před viry a infekcemi, ať už venku řádí deště nebo nás spaluje první letní žár. Pokud pijete vodu z kohoutku, dbejte na tyto zásady. Málokdo je zná...

Voda z kohoutku splňuje zásady hygieny, avšak nemusí být vždy úplně čistá jako ze studánky. Určitě je dobré znát zdroj, ze kterého voda pochází. Tzv. městská voda potřebuje na svoje přečištění chlór, síran hlinitý nebo polyfosforečnany. Dusičnany a pesticidy se ve vodě vyskytují v množství, které lidskému organismu neuškodí, dejte si ale pozor u vašich dětí, těm raději vodu převařte.

Správnost vody můžete poznat i po chuti. Neměla by obsahovat příliš železa. To eliminujete přefiltrováním. Na trhu je v dnešní době spousta filtrovacích konvicí, které si můžete zvolit dokonce také podle barvy vašeho interiéru. Pokud chcete investovat do zdravé vody ve vaší domácnosti, podívejte se po filtrech, které vám vaši vodu přímo filtrují, tudíž si můžete natočit čistou vodu bez škodlivin, která navíc bude skvěle chutnat.

Vždy, když budete chtít natočit kohoutkovou vodu do džbánu nebo do sklenice, nechte ji pár vteřin odtéct a poté chvilku nechat v nádobě odstát. Eliminujete tak množství chlóru, který voda obsahuje.

Voda z kohoutku je pořád lepším řešením než voda v plastových lahvích. Plasty totiž do vody vypouští další škodlivé látky – fluorid, dusitany nebo baryum. O kvalitě některých značek pramenitých vod bychom mohli polemizovat ještě dlouho. Je pochopitelné, že se nikdo nechce tahat po městě se skleněnou láhví, když už potřebujete mít po ruce láhev z plastu, volte láhev, která je z tvrdšího pevného plastu. Měkké plasty, z něhož vyrobená láhev se hned zmačká a zkroutí, takovým se raději vyhýbejte obloukem.

Nejčtenější články