Close search

Orámuje obličej a vytvoří sexy pohled: Jak si vykouzlit dokonalé obočí?

pixabay Zdroj: pixabay

Obzvláště v poslední době se stalo trendem zvýrazňovat si obočí. Na tvarování se, ale musí s citem, abyste nevypadal přemalovaně. Jak na to?

1. Tvar

Správně upravené obočí je schopné kompletně proměnit tvář, vylepšit líčení a umazat vám pár let. Prvním krokem je orámování vašeho tvaru obočí tenkou tužkou. Tužka by neměla být příliš měkká a měla by odpovídat barvě vašich vlasů, případně odrostům, pokud máte melír nebo jste odbarvené. Postupujte jemně od vnitřního okraje směrem ven.

2. Vybarvení

Ve druhém kroku vyplňte obočí silnější tužkou. Nezapomeňte, že tužka by měla být vždy dobře ořezaná. Pokud chcete obočí jen lehce dokreslit a vytvarovat, malujte čárky krátkými tahy podle směru růstu chloupků. Chybějící chloupky doplňte práškovými stíny pomocí sešikmeného štětečku. Nanášejte je opět od vnitřního okraje směrem ven a jemnými pohyby kopírujte tvar obočí.

3. Fixace

Kartáčkem, který většinou bývá na druhé straně tužky vyčešte chloupky vzhůru. Tím se obočí hezky pročeše a rozetře tužku a stíny do ztracena. Výsledek bude působit přirozenějšímdojmem. Na konec můžete zafixovat gelem či voskem. Vosk bývá součástí paletek na obočí. Nejlepším pomocníkem pro vytvoření dokonalého obočí je paletka, která obsahuje tělový stín, hnědý světlejší a tmavší stín, tužku, spirálku a fixující vosk. Některé můžete pořídit i s pinzetou. Nanesením tělového stínu nebo rozjasňovače pod oblouk můžete obočí ještě více zvýraznit.

4. Zkuste barvičky

Novým trendem je barevné obočí. Pokud si na něho troufáte, barvy duhy volte vždy od nejsvětlejší. Je dobré začínat tělovou nebo žlutou barvou, ostatně se můžete inspirovat ženami na internetu, které si barevné obočí malují. Pokud máte modré nebo zelené oči, tyrkysové obočí vaši barvu očí perfektně podtrhne a ozvláštní celkový vzhled.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu