Close search

Nové záběry z finální řady Hry o trůny ukazují, co dělali Sansa a Tyrion během bitvy o Zimohrad

HBO Zdroj: HBO

I když legendární seriál Hra o trůny z produkce HBO definitivně skončil v květnu tohoto roku, skalní příznivci se i půl roku po ukončení vysílání dozvídají zajímavé novinky z natáčení. Nyní se na veřejnost dostaly scény z finální osmé řady. Dříve nezveřejněné scény tak ukazují, co dělali Sansa Stark a Tyrion Lannister během boje o Zimohrad, kdy na na zámek zaútočila armáda nemrtvých.

Na internetový kanál Youtube se dostaly dosud nezveřejněné scény z poslední, osmé řady seriálu Hra o trůny, které se tvůrci rozhodli ze seriálu vystřihnout. Nové záběry, které se odehrávají na Zimohradě, popisují několik zajímavých scén, kdy se Daenerys snaží poznat své nové poddané, kteří ji ale neuznávají.

Dlouhá noc

Scény se vztahují k velmi silně kritizované, ale zároveň mezi některými fanoušky oblíbené epizodě Dlouhá noc, kdy se armády Dothraků, Divokých, Seveřanů a Neposkvrněných utkají s Nočním králem a jeho bílými chodci. V tomto díle se odehrává legendární bitva o Zimohrad, kdy se doslova bojuje o budoucnost lidstva. Epizoda sklidila velmi silnou kritiku kvůli špatné viditelnosti scén, kterou ale tvůrci bránili, jelikož boje se odehrávaly v noci.

Neznámé scény

Právě během těchto bojů se část dočasných obyvatel Zimohradu, převážně ženy, starci a děti, schovají v katakombách hradu. Ve zveřejněné epizodě se velmi málo času věnuje skutečnosti, jak invazi nemrtvých do hradu zvládli přežít Sansa, kterou si zahrála Sophie Turner, a Tyrion, ztvárněný Peterem Dinklagem, a čemu se vůbec v té době věnovali. Pokud se děj z vystřižených scén chcete dozvědět až při shlédnutí videa, tak berte na vědomí, že následující text může obsahovat spoilery.

Záchrana v poslední chvíli

Nové, dříve nezveřejněné scény ukazují, že Sansa a Tyrion sebrali veškerou svoji odvahu a také se dokázali postavit chodícím mrtvolám. Zachránili totiž před nevyhnutelnou smrtí Missandei, Gilly a malého Sama, kteří se také schovávali v prostorách katakomb, ale kvůli pláči malého dítěte je nemrtví uslyšeli. Ve chvíli, kdy už se zdálo, že tři další postavy přijdou ve Hře o trůny o život, do celé situace zasáhnou Sansa a Tyrion a pomocí dračího skla, bílé chodce zabijí a zachrání tak Missandei, Gilly i její dítě.

CO ODHALUJÍ DOSUD NEZVEŘEJNĚNÉ ZÁBĚRY Z FINÁLNÍ ŘADY SERIÁLU HRA O TRŮNY? PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články