Close search

Nejhorší aktivity na počítači, kvůli kterým můžete přijít o práci

Pixabay Zdroj: Pixabay

V dnešní době mnoho zaměstnanců dostává od své společnosti k dispozici pracovní mobil, notebook, nebo tablet. Pokud ale na firemním majetku budete sdílet své osobní údaje, nebo ukládat citlivé informace, mohli byste se dostat do problémů, proto tyto věci raději na svém pracovním počítači nedělejte.

 

Vzhledem k tomu, že pracovníci tráví na pracovních mobilech i počítačích velké množství svého času, mají pak bohužel tendenci považovat firemní elektroniku za své vlastnictví. I když vám přijde neškodné uložení si svého soukromého hesla na elektronice, která vám nepatří, bohužel podobné jednání by váš zaměstnavatel nemusel ocenit.

Příliš osobní

Rozhodně se vyvarujte ukládání osobních informací, fotografií vás a vaší rodiny, bankovních hesel, přístupů na soukromé e-maily i sociální sítě na firemní elektronice. Osobní data si musíte pečlivě hlídat a k vašemu počítači má přístup mnoho dalších lidí, kteří ve firmě pracují. I když pro otevření příslušenství používáte heslo, nic to nemění na skutečnosti, že na podobný firemní majetek citlivé informace nepatří.

Nevhodný obsah

I když se mnohým může zdát, že tento bod není ani potřeba zmiňovat, opak je pravdou. Velké množství lidí je přesvědčeno, že k jejich pracovnímu počítači nikdo nemá přístup, proto se nikdo nedozví, co v nehlídané chvíli na internetu vyhledávají. Pokud si tedy chcete udržet své zaměstnání nevyhledávejte na svém firemním notebooku, a už vůbec ne v pracovní době, herní portály, erotický obsah, nebo i zábavná videa, která mohou být pro zaměstnavatele signálem, že se dostatečně nevěnujete své práci.

Volný přístup

Pokud je to možné, nepovolujte svým kolegům, kromě pracovníků IT, přístup na váš pracovní počítač. Tím není myšleno, že vaši spolupracovníci si ihned začnou prohlížet vaše osobní fotografie, které máte na uloženy ploše, protože tyto materiál bysta tam vůbec mít neměli. Přesto pokud pracujete na jiných úkolech, máte na svém počítači citlivá pracovní data, nebo informace, ke kterým máte přístup pouze vy, měli byste si být jistí, že k nim nikdo jiný nebude mít přístup.

Nepatřičné komentáře

Mnohé společnosti v dnešní době používají pro komunikaci mezi zaměstnanci aplikace jako Messenger, Slack, WhatsApp a mnoho dalších. Nevýhodou těchto aplikací je skutečnost, že je lidé používají zároveň i pro osobní komunikaci s rodinou, přáteli, nebo i dalšími kolegy. Pokud ale tímto způsobem jednáte se svými spolupracovníky, dávejte si pozor, jaké formulace používáte a jestli nejste moc osobní.

Nejčtenější články