Close search

Na těchto svatbách se nešetřilo. Za co se utrácelo na nejdražších veselkách světa?

YouTube Zdroj: YouTube

Svatby nikdy nepatřily mezi levné společenské akce. Někteří snoubenci se ale v plánování svého nejšťastnějšího dne dokázali skutečně odvázat a podle toho následně i dopadly účty za celou akci, které se dokázaly vyšplhat i na stovky milionů korun.

Svatební hosté, ubytování, hostina, hudba a samozřejmě svatební šaty, to vše i mnohem více je součástí každého seznamu, který má pomoci v naplánování dokonalé svatby. Když se ale berou lidé, kteří nemají hluboko do kapsy, jejich rozpočet je mnohem flexibilnější.

Pro mnohé celebrity tak svatba není pouze možností říct si své „ano“ s milovaným partnerem, ale také ukázat světu, kolik si mohou dovolit utratit za jediný den svého života. Samozřejmě ne všechny slavné osobnosti upřednostňují velkou veselku, ale někteří z nich si nenechají odpustit přepych a luxus na každém kroku.

Christina Aguilera a Jordan Bratman

Když si popové zpěvačka brala v roce 2005 za muže hudebního producenta Jordana Bratmana, tak na svoji veselce rozhodně nešetřila a celkový účet je vyšel na 2 miliony dolarů (po inflaci 2,2 milionu, tedy 50 milionů korun). Snoubenci si pozvali více jak 150 hostů, mezi nimi byla například i Sharon Stone. Také výzdoba a dekorace zahrnovaly bílé růže, stříbro i křišťál a nevěsta investovala do svých šatů ve španělském stylu více jak 80 tisíc dolarů (1,8 milionu korun).

Elizabeth Hurley a Arun Nayar

Indický podnikatel a miliardář Arun Nayar si vzal herečku Elizabeth Hurley v roce 2007 a veselka jej přišla na 2,5 milionu dolarů (po inflaci 2,6 milionu, tedy 59,8 milionů korun). Vzhledem ke původu ženicha se konaly dva obřady, jeden z nich musel probíhat v Indii. Snoubenci v té době zaplatili svým hostům cestu soukromými tryskáči, která je vyšla na 300 tisíc dolarů (6,9 milionu korun). Ubytování hostů stálo pár celkem 100 tisíc dolarů (2,3 milionu korun).

Paul McCartney a Heather Mills

V roce 2002 bývalý člen skupiny Beatles zaplatil za svoji svatbu s bývalou modelkou Mills 3 miliony dolarů (po inflaci 3,6 milionu, tedy 82,8 milionu korun). Pá tehdy utratil neuvěřitelných 145 tisíc dolarů (3,3 milionu korun) za květiny a 150 tisíc dolarů (3,4 milionu korun) za ohňostroj.

Elizabeth Taylor a Larry Fortensky

Známá herečka si vzala tohoto stavitele v roce 1991. Jejich veselka se konala v domě Michaela Jacksona Neverland a oslav se účastnila i bývalá první dáma Nancy Reagan. Konečný účet byl 2,5 milionu dolarů, což po inflaci odpovídá 4 milionům dolarů (92 milionů korun).

Liza Minnelli a David Gest

Na této veselce v roce 2002 byla asi největší koncentrace celebrit v celé svatební historii. Tony Bennet, Stevie Wonder i Natalie Cole byli mezi pozvanými a pár nešetřil ani na výzdobě, takže za svoji veselku ve výsledku zaplatili 3,5 milionu (po inflaci 4,2 milionu, tedy 96,5 milionu korun).

Chelsea Clinton a Marc Mezvinsky

Svatba dcery bývalého amerického prezidenta s bohatým bankéřem vyšla přibližně na 5 milionů dolarů (115 milionů korun). Veselky se zúčastnilo přibližně 500 hostů.

Wayne Rooney a Coleen McLoughlin

Tento anglický fotbalový útočník na své svatbě také nešetřil. Když se v roce 2008 ženil, tak za celou veselku zaplatil 8 milionů dolarů (184 milionů korun). Několikadenní oslavy se odehrávaly v pětihvězdičkovém hotelu i na soukromé jachtě a samotný obřad probíhal ve vile ze 17. století.

Princ William a Kate Middleton

Tady se dostáváme již do zcela jiné cenové kategorie. Vzhledem k tomu, že to byla královská svatba, tak účet za celou veselku je skutečně astronomický. Svatba tehdy vyšla na 34 milionů dolarů (782 milionů korun), svatební dort stál 80 tisíc dolarů (1,8 milionu korun) a květiny vyšly na neuvěřitelných 800 tisíc dolarů. (18,5 milionu korun).

Vanisha Mittal a Amit Bhatia

Když se vdávala dcera indického miliardáře Vanisha Mittal, tak její rodinu vyšla svatba v roce 2005 na 60 milionů dolarů (po inflaci 66 milionů, tedy 1,5 miliardy korun). Hosté obdrželi své pozvánky ve stříbrných krabicích, které zahrnovaly letenky a ubytování v luxusním pětihvězdičkovém hotelu v Paříži. Jejich zásnuby probíhaly v samotném zámku Versailles a na veselce jim zahrála Kylie Minogue.

Princ Charles a lady Diana

Pomyslnému žebříčku vedou princ Charles a lady Diana, kteří si svoji veselku užili v roce 1981. Tehdejší účet byl skutečně astronomický a vyšel na 48 milionů dolarů (po inflaci 110 milionů, tedy 2,5 miliardy korun). Pro veselku bylo napečeno 27 svatebních dortů a celé události přihlížely na ulici miliony lidí a dalších 750 milionů událost sledovalo na televizních obrazovkách.

Podívejte se na nejdražší svatby na světě v naší galerii. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu