Close search

Miliardáři nemusí být jenom lidé: Nejbohatší zvíře na světě má majetek přes 8,4 miliardy

Wikimedia Commons - Gage Skidmore, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons - Gage Skidmore, CC BY-SA

Pro dosažení úspěchu někdy není potřeba mít vysokoškolské vzdělání a dokonce ani být člověkem. Mezi námi totiž žijí zvířata s obrovským majetkem, a některá z nich si to dokonce vydělala sama. Kteří chlupáči a opeřenci se mohou pochlubit statusem milionáře?

Spousta lidí se snaží dosáhnout úspěchu a bohatství, ať už v podnikání nebo umělecké činnosti. Cesta na vrchol je ale složitá a trvá roky, než přinese plody. Tento příběh se netýká několika tvorů ze zvířecího světa, kteří se mohou pochlubit bohatstvím, na jaké většina z nás v životě nedosáhne. Někteří mazlíčci zdědili obrovské jmění od svých bohatých majitelů, jiní jsou schopni si peníze vydělávat sami.

Gunther IV., 8,4 miliardy korun

Nejbohatším zvířetem na světě je německý ovčák Gunther IV., jehož majetek se odhaduje na neuvěřitelných 375 milionů dolarů (8,4 miliardy korun). Jmění zdědil od svého otce Gunthera III., který ho získal od své zesnulé majitelky, německé hraběnky Karlotty Liebenstein. Když v roce 1991 zemřela, svému psovi přenechala 106 milionů dolarů (664 milionů korun podle tehdejšího kurzu). Jeho opatrovníci ale peníze úspěšně investovali a majetek vzrostl až na částku blížící se devíti miliardám korun.

Grumpy Cat, 2,23 miliardy korun

Tato kočka skutečně musela pracovat, aby si své jmění vydělala sama. Grumpy Cat se v minulých letech stala, vedle Garfielda, nejslavnější kočkovitou šelmovu na internetu a byla skutečnou online celebritou. Slávu a přízeň fanoušků získala především díky nevrlému výrazu. Majitelka slavné Grumpy Cat, Američanka Tabatha Bundesen, dokázala z popularity svého mazlíčka vytěžit nemalé peníze, zvíře si dokonce zahrálo ve filmu s názvem Grumpy Cat’s Worst Christmas Ever. Před loňskou smrtí populární kočky se její majetek odhadoval na 99,5 milionů dolarů (2,23 miliardy korun).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Grumpy Cat (@realgrumpycat),

Olivia Benson, 2,2 miliardy korun

Populární americká zpěvačka Taylor Swift žije pod jednou střechou s další velmi slavnou internetovou osobností. Jedna z jejích tří koček, která hrdě nese jméno Olivia Benson, si vydělává svoje vlastní peníze namísto toho, aby žila z příjmů paničky. Olivia Benson se často objevuje na sociálních sítích hudebnice a dokonce s ní natáčí i reklamy. Objevila se například v reklamních spotech pro značky Keds nebo Diet Coke. Finanční ohodnocení slavné kočky se odhaduje na 97 milionů dolarů (2,2 miliardy korun).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Taylor Swift (@taylorswift),

Gigoo, 338 milionů korun

Ne každý má v oblibě kočky a psy, najdou se i úspěšní a bohatí lidé, kteří mají slabost pro trochu neobvyklé domácí mazlíčky. A to je přesně případ kohouta Gigoo. Zvíře bylo oblíbeným společníkem bohatého britského vydavatele Milese Blackwella. Úspěšný podnikatel se bál, že by se po jeho smrti mohla životní úroveň kohouta zhoršit, a proto mu odkázal 15 milionů dolarů (338 milionů korun).

Sadie, Sunny, Lauren, Layla a Luke, 675 milionů korun

Mediální magnátka Oprah Winfrey má pět psů - Sadie, Sunny, Lauren, Layla a Luke. Jsou jejími věrnými životními společníky a jen těžko si lze představit, jak moc je miliardářka rozmazluje vzhledem k jejím možnostem a lásce ke zvířatům. Rozhodně se ale pejsci nemusejí obávat, že by se neměli dobře ve chvíli, kdy televizní hvězda zemře. I když nyní velký majetek nevlastní, Winfrey se jim rozhodla odkázat 30 milionů dolarů (675 milionů korun). Každé zvíře má svůj vlastní účet, a pokud přežije majitelku, bude o něj dobře postaráno.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Oprah (@oprah),

 

Nejčtenější články