Close search

Kylie Jenner je nejmladší miliardářkou na světě. Jak vybudovala své impérium?

Instagram Zdroj: Instagram

Kylie Jenner z klanu Kardashian a Jenner se stala nejmladší dolarovou miliardářkou na světě. Ve věku pouhých jednadvaceti let tak předběhla doposud nejmladšího miliardáře Marka Zuckerberga. Z jakého byznysu ale dokázala mladá miliardářka vytěžit své peníze?

Mladičká členka jednoho z nejslavnějších televizních klanů na světě se zapsala do seznamu boháčů ekonomického časopisu Forbes jako nejmladší miliardářka světa. O dva roky tak překonala zakladatele sociální sítě Facebook, Marka Zuckerberga, který se mezi dolarové miliardáře zařadil ve věku 23 let. Podle žebříčku magazínu patří Jenner mezi dva tisíce nejbohatších lidí na světě.

Bohatství mladé televizní hvězdě přinesla její kosmetická značka Kylie Cosmetics, ve které vlastní stoprocentní podíl. Jenner sama o své firmě tvrdí, že ji řídí ze svého mobilu.

Televizní a instagramová celebrita Kylie, která nevystudovala vysokou školu, vděčí podle oponentů za svůj majetek popularitě, kterou jí přinesl televizní seriál Držte krok s Kardashians (Keeping Up with the Kardashians). Kritici tak nesouhlasí s označením self-made, které se Jenner přisuzuje. Tento výraz totiž znamená, že se o svůj majetek a o vybudování celého byznysu zasloužila sama. Kritici také připomínají, že sláva, kterou si díky popularitě seriálu získala, velice pomohla její kosmetické značce.

Její matka Kris, která je zakladatelkou známého klanu, se dokonce jednou nechala v show Ellen DeGeneres slyšet, že Kylie ani nepovažuje za své nejchytřejší dítě. Tou je podle ní její starší a asi nejslavnější sestra z celého klanu, Kim Kardashian.

Nejčtenější články