Close search

Poradkyně prezidenta i bývalá modelka Ivanka Trump: Jak matka tří dětí zvládá práci v Bílém domě?

YouTube Zdroj: YouTube

Americký prezident Donald Trump čelí impeachmentu, ústavní žalobě proti hlavě státu, kvůli údajnému zneužívání své moci a postavení. Zatímco celý proces projednávání obžaloby v Senátu již začal, Trump je tak nejspíš rád, že se může spolehnout a předat část povinností své dceři Ivance, která působí jako poradkyně v Bílém domě. Jak ale podobné pracovní tempo zvládá matka tří dětí? 

Dítě realitního magnáta a československé imigrantky, manželka miliardáře a podnikatelka - to vše v sobě skrývá nejstarší dcera nynějšího amerického prezidenta, Ivanka Trump. Dívka, která vyrostla v privilegovaných kruzích, působí jako žena, která se nikdy nevyhýbala práci. I když její cesta do Bílého domu na neplacenou pozici prezidentovy poradkyně byla velmi dlouhá.

Cesta po přehlídkovém mole

Její první kariérní počiny totiž měly k politice velmi daleko, jelikož nejdříve se Ivanka chtěla prosadit v modelingovém a módním průmyslu. S výškou 180 centimetrů a štíhlou postavou měla sice předpoklady chodit po přehlídkovém mole, ale pochyby manažerů modelingových agentur jí velké pracovní úspěchy nepředpovídaly. I když se Ivanka zúčastnila mnoha přehlídek, byla i jednou z tváří kampaně pro značku Tommy Hilfiger a časem se objevila v magazínech Harper's Bazaar a Seventeen, dcera realitního magnáta podle svých slov brzy zjistila, že slavné jméno ji přináší více škody než užitku. Proto se rozhodla vrhnout do podnikání.

Vlastní podnikání

Ivanka později zastávala pozici výkonné viceprezidentky společnosti Trump Organization a na svět modelingu vzpomínala jako na stejně nemilosrdné místo, jakým je i obchod s nemovitostmi. Kromě této funkce v otcově společnosti se vrhla na vlastní podnikání a vytvořila si oděvní značku "Ivanka Trump", která vyráběla oblečení, šperky, boty a další doplňky. Avšak v červnu loňského roku oznámila, že její společnost končí a zcela uzavírá svoji produkci.

Hodnota jejího majetku se odhaduje na 300 milionů dolarů (6,75 miliardy korun) a majetek jejího manžela, Jareda Kushnera, by se měl blížit částce 800 milionů dolarů (18 miliard korun). I když není jednoduché celkovou hodnotu odhadnout, už jenom čestná přiznání, která Ivanka poskytuje kvůli své nové poradenské činnosti v Bílém domě, ukazují, že manželé mají v investicích okolo 811 milionů dolarů (18,25 miliardy korun).

Povinnosti v Bílém domě

Prezidentova dcera i poradkyně žije se svým manželem a dětmi ve městě Washington DC, kde si pronajímají luxusní rezidenci za 15 tisíc dolarů (338 tisíc korun) měsíčně. Pár má spolu tři děti a jejich nejstarší dcera navštěvuje soukromou vzdělávací instituci, kde školné vyjde na 6 tisíc dolarů (135 tisíc korun).

Nyní ale, po ukončení provozu své společnosti, se Ivanka Trump intenzivně věnuje poradenské činnosti pro kancelář prezidenta USA. Aby nedocházelo k možnému střetu zájmů, byla také nucena opustit i svůj post v Trump Organization. V roce 2016 totiž čelila kritice za propagaci svých výrobků během vysílání televizního pořadu "60 minutes", během něhož měla na sobě zlatý náramek s diamanty. Její společnost v té době ještě ke všemu na tuto skutečnost upozornila dopředu potenciální zákazníky a vyzvala je, aby se na pořad podívali.

Úspěchy poradkyně

Mezi úspěchy prezidentovy poradkyně se dá zařadit program, který vybízí velké společnosti, aby svým zaměstnancům umožnily kariérní růst pomocí studia, nebo aby si nabírali nové zaměstnance, které si zaučí dle svých vlastních potřeb a požadavků na konkrétní pozici. K podobné spolupráci s kampaní, jež vede Ivanka Trump, se zavázalo okolo 300 společností, mezi nimi i firmy jako Apple, Microsoft, Walmart, nebo Toyota. Tento program se měl údajně podílet na vytvoření 6 milionů pracovních míst. Prezident Donald Trump ale v jednom ze svých projevů uvedl, že jeho dcera tímto způsobem vytvořila až 14 milionů míst. Skutečností ale zůstává, že mnohé společnosti, které jsou součástí programu teprve pracují na zavádění a otevírání nových pracovních pozic.

PODÍVEJTE SE NA DCERU PREZIDENTA USA, KTERÁ PŮSOBÍ JAKO PORADKYNĚ VE SLAVNÉ OVÁLNÉ PRACOVNĚ:

Nejčtenější články