Close search

Co dnes dělá dětská hvězda ze seriálu Dva a půl chlapa. Televizní Jake sitcom zavrhnul

Nova Zdroj: Nova

Patřil mezi nejdůležitější představitele sitcomu Dva a půl chlapa, který stále běží na českých televizích. Angus Turner Jones (25), představitel malého Jakea, však po konci série kompletně změnil svůj život.

Klučina, které si všichni vybaví jako přitroublého smíška ze seriálu Dva a půl chlapa, se narodil v říjnu 1993 v Texasu a do vln showbyznysu byl rodiči hozen už ve svých šesti letech – právě tehdy se začal věnovat herectví. Přelomovou roli Jakea Harpera získal v roce 2003, to mu bylo deset let, a rychle se dostal do povědomí televizních diváků. V jednu dobu byl nejlépe placenou dětskou televizní hvězdou. Za jeden díl seriálu, který se točil jeden až dva dny, si dokázal v časech své největší slávy vydělat až 350 tisíc dolarů, což je v dnešní době téměř 8 milionů korun. Samozřejmě však nevystupoval ve všech dílech.

Obrat o 180 stupňů

Jak čas plynul a Jones stárnul a dospíval, začal si utvářet vlastní názor na život, víru a seriál Dva a půl chlapa. V roce 2012 se objevil na kanálu YouTube ve videu, které sdílela adventistická skupina Forerunner Chronicles. Naváděl v něm diváky k tomu, aby ho přestali sledovat a aby si doslova „přestali plnit hlavy špínou“. Dále řekl: „Nemohu být bohabojný člověk a zároveň účinkovat v této televizní show. Necítím se dobře, když se učím, co přikazuje bible, a zároveň v této show účinkuji.“

Po tomto incidentu musel seriál Dva a půl chlapa opustit. Zarážející však je, že se v seriálu znovu objevil v letech 2013 a 2015. Po ostrých výrocích mu prý bylo trochu líto producenta a tvůrce seriálu Chucka Lorreho. „Totálně jsem urazil jeho televizní dítě, a za to se omlouvám. Na druhé straně ale nelituji ničeho, co jsem řekl,“ dodal Jones.

Po comebacku v seriálu ještě prohlásil: „Když jsem byl s lidmi zpátky na placu, připomnělo mi to, jak moc jsem to měl rád a že část mého já tíhne k hraní.“ 

Místo práce zábava

V dalších letech přesto už moc nezazářil, a jak sám říká: Přestože je otevřený nabídkám a další herecké kariéře, teď si chce prostě naplno užívat svobodného života. „Od dětství byl můj život neustále řízen týmem agentů a manažerů. Nyní můžu činit vlastní rozhodnutí, dělat si, co chci a co mě baví,“ uvedl pro média.

Vždy miloval cestování a nyní využívá příležitosti, aby poznal všechny krásy světa. Což pro něj rozhodně není žádný problém, protože si za dosavadní hereckou kariéru vydělal 15 milionů dolarů, tedy téměř 350 milionů korun v přepočtu.

 

Nejčtenější články