Close search

Co dělat, když to mezi vámi a rodiči partnera začne skřípat?

Elitedate.cz Zdroj: Elitedate.cz

Váš vztah s partnerem vypadá téměř idylicky. Ale jen do doby než to začne skřípat mezi vámi a jeho rodiči. To potom nastává problém, který je velice nepříjemný pro všechny strany. Váš partner si připadá jako mezi mlýnskými koly a je jasné, že jeden z vás musí složit zbraně.

Napjaté vztahy

Člověk si své rodiče, alespoň na vědomé úrovni, nevybírá, a ty partnerovi už vůbec ne. Přitom je důležité, abyste s nimi měla doré vztahy, přeci jen pokud s partnerem hodláte založit rodinu, vždycky se hodí pomoc i z druhé strany. Co když ale začnete pociťovat, že oni už se k vám nechovají zdaleka tak, jako na začátku? Logicky se s tím svěříte partnerovi, ale on místo toho, aby vás chtěl pochopit, utrousí, že si to jen špatně vykládáte.

Najednou se cítíte bezradná, protože partner vaše pochybnosti zlehčuje a když přijdete s konkrétní situací, vždycky se rodičů zastane. I když začne být situace neúnosná, zachovejte si chladnou hlavu a vyhněte se hysterickým scénám, kdy budete chtít svého muže přesvědčit o své pravdě.

Hledáte zastání

Pokud vás má váš partner rád a váží si vás, minimálně se zeptá i na názor svých rodičů. Pokud se vaše výpovědi v konkrétním případě budou lišit, vyjde najevo, že jedna stran lže. Ale která?

Uvědomte si, že to pro vašeho muže musí být těžká situace, stát mezi dvěma mlýnskými koly. Pokud se ale i nadále rodičů zastává, měla byste mu říct, že nejde ani tak o váš vztah k jeho rodičům, ale že tato situace vypovídá o důvěře nebo spíš nedůvěře mezi vámi dvěma. Jestli se ani po této rozmluvě nic nezmění, asi nemá cenu, abyste s takovým mužem zůstávala. To, že je „mamánek“ jste prokoukla možná dříve, než by bylo pozdě.

Chce to trpělivost

Pokud vám váš partner za to opravdu stojí, snažte se, aby sám přišel na to, jací jeho rodiče jsou, respektive jak se chovají k vám. Mějte v tomto procesu trpělivost. Uvidíte, že někdy zafungují náhody ve váš prospěch a vašemu partnerovi to otevře oči. Pokud máte spolu dítě, na to bude také háklivější.

Pokud se tedy jakýkoliv problém ze strany jeho rodičů bude dotýkat vašeho potomka, jistě zakročí ihned. Co by to také bylo za chlapa, kdyby nehájil svoji rodinu. Jedinci, kteří se ale ještě nevymanili z vlivu svých rodičů ani po třicítce, stále jim dávají za pravdu a nedokážou před nimi říct, že vy jste pro ně priorita, nestojí za to, abyste s takovými zůstávaly. Ale nezlobte se na ně, jsou to přeci ještě děti.

Nejčtenější články