Close search

Chcete být v práci lepší? Dodržujte těchto 5 zásad, které zvednou vaši produktivitu

Pixabay Zdroj: Pixabay

V každém zaměstnání dříve nebo později nastane chvíle, kdy vám na stole přistanou nové povinnosti. Ze začátku můžete mít problém se s větším objemem práce vypořádat. Proto potřebujete plán, jak vše zvládnout a pár jednoduchých zásad vám v tom pomůže.

Nové pracovní povinnosti mohou občas představovat velkou výzvu. Pokud je získáte v rámci oficiálního povýšení, kdy dostanete i vyšší ohodnocení, tím lépe pro vás. Někdy se ale prostě stane, že musíte pracovat nad rámec svých povinností. Samozřejmě by to nemělo být běžné, ale i taková cesta může vést k povýšení a lepšími platu. Než se ale tak stane, musíte ukázat, že si s novými úkoly dokážete poradit.

Takové začátky bývají vždy náročné, existují ale způsoby, jak další úkoly zařadit do vašeho denního programu, aby bylo možné je včas a efektivně dokončit.

Klíčové úkoly

Na začátku každého pracovního dne si sestavte seznam věcí, které nutně potřebujete daný den dokončit. Bude to jakýsi seznam vašich priorit, který vám pomůže si ujasnit, které úkoly jsou ten daný den nejdůležitější.

Sluchátka

Kdo by se dokázal soustředit na práci, když ho každou chvíli někdo vyrušuje? Neustálé rušivé elementy mohou mít velmi negativní dopad na vaši produktivitu. Nejen že se kvůli tomu nebudete moci skutečně koncentrovat na svoji práci, ale můžete mít i problém si osvojit své nové povinnosti. Pokud tedy nechcete, aby vás zbytečně někdo rušil, pořiďte si pohodlná sluchátka, která v práci budete nosit. Ve skutečnosti nemusíte ani nic poslouchat. Když vás totiž kolegové uvidí v sluchátkách, automaticky pro ně bude náročnější s vámi začít mluvit, proto si dvakrát rozmyslí, než vás vyruší od práce.

Zdravá jídla

Potraviny, které během svého pracovního týdne konzumujete, jsou velmi důležité. Některé vám mohou přidat sílu a energii, jiné pro vás budou naopak znamenat zbytečné kalorie, ze kterých budete ještě více unavení a podráždění. Abyste se této situaci vyhnuli, zamyslete se pořádně nad tím, jaká jídla si budete dávat v práci. Místo toho, abyste si narychlo k obědu objednávali nějaké nezdravé, kalorické jídlo, zaměřte se na nesmažené a výživné pokrmy. Pokud se tedy rozhodnete správně stravovat i v zaměstnání, máte dvě možnosti na výběr, buď si budete objednávat zdravější pokrmy, nebo si budete brát svá jídla, která jste si doma připravili. Zapomeňte tedy na guláš, nebo hamburger, ale naopak se zaměřte na celozrnné těstoviny, kuřecí maso bez tučných omáček, nebo ryby. Na oběd si můžete dávat i přílohy jako brambory nebo rýži, tato jídla by ale neměla být smažená, nebo plavat v omáčce.

Žádný multitasking

Schopnost zvládnout více věcí najednou je velmi populárním požadavkem mezi mnohými zaměstnavateli. Je ale multitasking skutečně tak efektivní? Poslední dobou se mezi odborníky objevují názory, že skutečně tomu tak není. Multitasking vás totiž nutí soustředit se na více věcí najednou. Pokud v jednu chvíli řešíte více úkolu, tak se může stát, že některému z nich budete věnovat méně pozornosti a uděláte třeba chybu, kterou budete muset následně opravovat. Zkuste všechny své úkoly dělat postupně, i když vám přijdou jednoduché a malé. Pokud tomu tak skutečně bude, zvládnete je rychle, bez problémů a nebudete dělat chyby.

Přestávky

Pokud celý den sedíte u počítače a ani na chvíli se nezvednete od stolu, rozhodně to neznamená, že toho za celý den zvládnete udělat více. Nejnovější studie ukazují, že si během pracovního dne potřebujete dělat krátké přestávky. Jděte se projít na pět minut po kanceláři, nebo provětrat na balkón, pokud máte takovou možnost. Uvařte si čaj nebo kávu a prohoďte pár slov s kolegy, kteří nesedí u stolu a které nebudete rušit od práce. Uvidíte, že jakmile se potom vrátíte ke své práci, budete se moct lépe soustředit a rychleji zvládnete dokončit své povinnosti.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu